5 טיפים מ Job Ninja לכתיבת קורות חיים:

1. השקיעו! קורות החיים שלכם הם המסמך שאמור לפתוח את הדלת אל ראיון העבודה ומשם למקום העבודה הבא שלכם, כדי להפוך מ'מחפשי עבודה' ל'עובדים', חשוב להקפיד על בניית קורות חיים ראויים. אל תכתבו אותם במהירות ובחיפזון. השקיעו בכתיבתם זמן ותשומת לב, התייעצו בחברים ואנשי מקצוע ובדקו אותם בכובד ראש.

2. שמרו על אמינות! מראיינים ומעסיקים מחפשי עובדים רגישים מאוד לזיופים ולסילופים הקטנים בקורות החיים, גם אם מטרתם הייתה להרשים את המעסיק בתמימות. היו ישרים, אל תסלפו ואל תגזימו בהגדרת התפקידים שביצעתם בעבר ובתיאורם.

3. בצעו הגהה! טעויות כתיב או הקלדה משדרים חוסר מקצועיות וחוסר רצינות מצד המועמד. עם סיום כתיבת קורות החיים בדקו אותם שוב ושוב ובקשו מאדם נוסף לקרוא אותם ולוודא שלא ביצעתם טעויות הקלדה או שגיאות כתיב.

4. היו תמציתיים! אל תקצרו יותר מדי בפירוט ההשכלה והניסיון התעסוקתי הדרושים בקורות החיים, אך גם אל תפרטו יותר מדי. ברוב התפקידים חמישה – שישה משפטים הם המקסימום שכדאי לכתוב בכל סעיף, על מנת שלא להצטייר כבעלי כישורי יתר לתפקיד. השתמשו במשפטים ברורים וענייניים ושימו לב שאינכם חוזרים על עצמכם.

5. התאימו את קורות החיים למשרה! שימו לב להתאים את קורות החיים למשרה המבוקשת ולחיפוש העבודה ההולמת. הקפידו להבליט את הניסיון הרלוונטי ולהדגיש בניסיון, בידע וביכולות שלכם את הדברים הרלוונטיים דווקא למשרה זו. ציינו והבליטו את תוכנות המחשב רלוונטיות, ידע המקצועי וניסיון ספציפי בתחום.

מחפשי העבודה של Job Ninja מוזמנים לקבל עצות והכוונה נוספת לכתיבת קורות חיים . ולהשתמש ללא תשלום באשף בניית קורות החיים.