לחפש עבודה בעיתון או באינטרנט?

לחפש עבודה בעיתון או באינטרנט?

אחת השאלות הראשונות שכל מי שמחפש עבודה, בכל תחום ובכל אזור בארץ, שואל את עצמו היא איפה בעצם לחפש את המשרה הבאה, ובפרט האם לעשות זאת באינטרנט או בעיתונים השונים.

עד לפני כעשור פלוס מינוס איש לא התלבט בסוגיה הנ"ל שכן האינטרנט היה עדיין בחיתוליו כך שבאופן טבעי עדיין כמעט ולא פורסמו בו מודעות דרושים עובדים, וממילא לא כל האנשים היו מחוברים לאינטרנט מסביב לשעון כפי שהמצב היום. בעוד שנים לא רבות הסוגיה הנ"ל, עושה רושם, שוב לא תהיה יותר רלוונטית שכן האינטרנט הולך ומשתלט על עוד ועוד תחומים, בין השאר על חשבון העיתונות המודפסת שברובה הולכת ושוקעת – אולם בימינו עדיין ישנם כאלה המתלבטים בין שתי האופציות וכדאי לבצע השוואה מסודרת ביניהן על מנת לחפש עבודה באופן יעיל ובעיקר למצוא משרה מתגמלת בזמן קצר ככל האפשר.

זמינות ועדכניות – האינטרנט מנצח, בנוק אאוט
פרמטר חשוב אחד בעת חיפוש עבודה הוא זמינותן של אותן מודעות דרושים עובדים ומידת עדכניותן – ומבחינה זו לאינטרנט יש יתרון אדיר: באותה שנייה בה מפרסם המודעה מסיים להעלות אותה לאינטרנט, מחפשי העבודה כבר נחשפים אליה (ולהיפך, משרה מאוישת ניתן להוריד רגע אחרי שהעובד החדש חתם על חוזה עבודה).

בנוסף, אתרי אינטרנט המציעים מודעות דרושים זמינים עבורנו מסביב לשעון ואין צורך לחכות למוספי יום שישי ובהם לוחות הדרושים.

נוחות השימוש והחיפוש – האינטרנט מנצח
לוחות הדרושים באינטרנט מאפשרים פילוחים מדויקים ועל כן התמקדות קלה ומהירה במודעות הרלוונטיות עבור מחפשי העבודה: למי שמחפש עבודה בכרמיאל, למשל, אין שום עניין במודעות דרושים באשקלון ובדרום, ובאופן דומה המעוניינים במשרות של מזכירות בחצי משרה לא ירצו לבזבז זמן יקר על מודעות המציעות משרות מלאות.

אמנם גם בעיתונים המודעות מחולקות על פי קטגוריות ועל פי אזורים, אולם האינטרנט מאפשר חלוקה גם לתת קטגוריות, התמקדות בערים ספציפיות ולא רק באזורים נרחבים ובאופן כללי פילוחים מדויקים יותר ובעיקר מהירים יותר, כך שגם מבחינה זו הוא נהנה מיתרון על פני העיתון.

היצע נרחב של משרות – עדיפות ברורה לאינטרנט
יתרון נוסף של האינטרנט על פני העיתון בכל הקשור לחיפוש עבודה הוא ההיצע הנרחב יותר של מודעות דרושים עובדים – בפרט עבור מי שאמון על חיפוש מידע ברשת.

האינטרנט מציע לא רק לוחות דרושים כלליים אלא מאפשר מציאת עבודה בתחומים ספציפיים באתרים המתמקדים באותם תחומים וכן גישה להצעות עבודה ולעסקים להם דרושים עובדים באמצעות רשתות חברתיות. ליתרון זה חשיבות בעיקר עבור מי שמחפש הצעות ספציפיות מאוד דוגמת "דרושים באשקלון מורים למתמטיקה" או "דרושים בכרמיאל מהנדסי מזון".

יתרונות חיפוש העבודה בעיתון
לחיפוש עבודה בעיתון יש יתרון אחד – הוא לא מצריך מיומנות. כל מי שאוחז בידו עיתון שיש בו לוח דרושים עובדים ימצא אותו חיש קל ויוכל לעבור על המודעות המפורסמות בו בתקווה למצוא משרות המתאימות לכישוריו. האינטרנט, לעומת זאת, הוא אוקיינוס אינסופי של תוכן, וכדי לדעת באילו אתרים כדאי לחפש עבודה, יש צורך במיומנות בסיסית ומעלה בחיפוש מידע ברשת.

יחד עם זאת, היתרונות הרבים של האינטרנט הופכים את היתרון הנ"ל של העיתון לבטל בשישים, ובפרט אם משתמשים בשיטה הטובה ביותר בימינו למצוא עבודה – CVPOOL.

Job Ninja – הדרך הטובה ביותר לפרסם מודעות דרושים עובדים ולמצוא עבודה
ב- Job Ninja לא מחפשים עבודה, ב- Job Ninja מוצאים עבודה. זהו מאגר קורות חיים אינטרנטי שאליו נכנסים מדי יום מעסיקים רבים ואיכותיים להם דרושים עובדים – ומחפשים מבין קורות החיים הקיימים במערכת את העובדים החדשים שלהם. בדרך זו אין צורך לחפש בעיתון וגם לא לנבור באינטרנט, אלא רק לצרף את קורות החיים שלכם למאגר, והמעסיקים הפוטנציאליים כבר ייצרו איתכם קשר.צוות ג'וב נינג'ה מאחל לכם גיוס עובדים קל, פורה ונכון. אנחנו כאן לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il