קיבלת מכתב פיטורין? כמה עצות שיעזרו לך להתמודד

פיטורים בכלל, לא רק בהיי טק הם אחד הדברים שיותר מפחיד אנשים ואחד המקורות העיקריים לחרדות, קשיים במשפחה, דכאונות וכולי. לעובדי היי טק, שהתרגלו ל"חיים הטובים", למשכורות מכובדות ולתנאים מפליגים המשבר קשה לעתים אף יותר, במיוחד מול אווירת הנכאים השוררת כרגע בקרב עובדים בתחום. אז אפשר וצריך להתעצב, מותר גם להתאבל על מקום העבודה ולחשוש לעתיד, אבל עדיף וכדאי להתחיל לחושב קדימה, בצורה בונה, להמשך.

כמה שזה נשמע מוזר, הרבה פעמים, אפשר למצוא ברכה בפיטורין, הרבה אנשים לא מרוצים ממקום העבודה שלהם והפיטורין נותנים להם דחיפה לצאת משם ולחפש דרך חדשה, לרוב הפיטורין מלויים גם בפיצויים ותקופת אבטלה, מה שמקנה לעובד את האפשרות, לאחר תקופה כל כך ארוכה של עבודה כל כך מאומצת, להתרווח, לנשום קצת אוויר, לבלות קצת זמן עם ילדי ההיי טק שלא זוכרים איך נראים ההורים שלהם, להשקיע בזוגיות ולתת קצת זמן לעצמך.

פיטורין גם יכולים להוות אמצעי לשנות כיוון, בתוך או מחוץ לתחום, תחום המכירות, למשל, שיווק או presale הם תחומים שכמעט לא נפגעו בענף וכעת אפשר לנסות ולהיכנס אליהם, גם אם זה לא מה שחלמת לעשות, לפעמים זה פותח דלת לעולמות חדשים ומי שייצור לעצמו דריסת רגל בתחום עכשיו, כשהשוק יתאושש יחווה פריחה מהירה מאוד.

מה לגבי הסבה מקצועית לתחומים אחרים?

איש היי טק שרוצה לעשות הסבה לתחום אחר צריך לקחת בחשבון שאף ענף לא מפנק ונותן כמו בהיי טק, יש היום הרבה דרישה לאנשי מכירות, אנשי חינוך וכו', אבל צריך להבין שבאף מקום המשכורת ההתחלתית לא תהיה כמו בהיי טק ובדרך כלל קשה מאוד למצוא מקומות עבודה עם חדר פליי סטיישן...

ואם החלטתי בכל זאת לבצע הסבה מקצועית? איך כדאי להתחיל?

כדאי להתחיל מהתתחומים שאתה הכי מתחבר וקרוב אליהם. אוהבים ומתחברים לילדים? אפשר לפתוח גן, אתם חיות אינטרנט? אפשר להיכנס לתחום המסחר באינטרנט. דוברים שפות מיוחדות? אפשר להיכנס לתחום השיווק. מבשלים מעולה? אפשר להכניס לתחום הקולינרי, השמיים הם הגבול ודווקא האוויר שנותנים הפיצויים ודמי האבטלה יכולים לעזור בהתחלה של הסבה מקצועית.

ואיך חוזרים לשוק העבודה?

קודם כל, לוקחים אוויר, לוקחים שבוע חופש כדי לצבור כוחות להמשך כי מדובר במשימה לא פשוטה בהחלט. כשמחליטים להתחיל, צריך לשבת ולכתוב קורות חיים, זה הצעד הראשון. כתיבת קורות חיים היא תורה שלמה, אבל בגדול חשוב להשקיע בהם ולכתוב אותם כמו שצריך כי אלו הפנים שלכם. לאחר מכן – צריך להתחיל לעבוד ולדאוג לשלוח לכמה שיותר מקומות את קורות החיים ולא להסתפק בכמה מקומות מעטים, לדאוג לענות למודעות דרושים רבות ככל האפשר, לגשש אצל חברים בתחום אם הם יודעים על משרות פניות, להיכנס למאגר עובדים וכולי. לחפש באופן אקטיבי, לא לשבת בבית ולחכות שהצעות יגיעו אליכם כי השוק ממשיך לרוץ וככל שתהיו מנותקים ממנו תצברו פער עמוק יותר. והכי חשוב – תהיו אופטימיים. השוק חי, מגייס, זקוק לעובדים ותוכלו לחזור במהירות למעגל העבודה.


צוות Job Ninja לעמוד לרשותכם בכל שאלה בטל' 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il