5 טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים

שולחים קורות חיים ולא מוזמנים לראיונות עבודה? בדקו את קורות החיים שלכם וודאו שלא עשיתם את אחת מ 5 הטעויות הנפוצות בכתיבת קורות חיים.

קורות חיים טובים ומעודכנים הם כלי חשוב מאוד במציאת עבודה. מעסיקים המגייסים עובדים דרכנו מקבלים, לעתים, מאות קורות חיים העונים למודעת הדרושים שלהם ומקדישים מספר שניות בלבד לבחינת קורות החיים על מנת להחליט אם לפנות למועמד אם לאו. קורות חיים שכתובים בצורה נכונה יעזרו לכם לעבור את המשוכה הראשונה בדרך לראיון העבודה. אם סיימתם לכתוב את קורות החיים שלכם, זה הזמן לבחון אותם ולוודא שלא עשיתם את חמשת הטעויות הנפוצות ביותר בכתיבת קורות חיים.

שגיאות כתיב או טעויות הקלדה

קורות חיים שאינם נכתבים במספיק תשומת לב עלולים להיכתב עם שגיאות כתיב או טעויות הקלדה, מה שעלול לפסול אתכם מיידית מול מי שמזמן לראיון העבודה. שגיאות כתיב או טעויות הקלדה בקורות החיים משדרים חוסר רצינות, חוסר תשומת לב לפרטים ועלולים לתת למעסיק רושם מוטעה באשר לרמתכם האישית. לכן, בטרם שליחת קורות החיים חובה לבצע הגהה, מומלץ על ידי אדם נוסף שיבחון את קורות החיים.

פרטים לא מעודכנים ליצירת קשר

מניסיוננו, מחפשי עבודה לעתים פשוט שולחים שוב בעקבות מודעת דרושים קורות חיים קודמים שכתבו עם פרטים שגויים, כמו טלפון נוסף שכבר אינו זמין, או מייל שאינו פעיל ליצירת קשר. במידה ואתם משאירים מייל בקורות החיים, אנא וודאו שמייל זה פעיל ומישהו בוחן את התגובות אליו, לעתים מעסיקים בוחרים לשלוח זימונים לראיונות עבודה או מרכזי הערכה במייל. במידה והשארתם מספר טלפון נוסף, וודאו שהוא זמין ומי שעונה לו מבין על מה מדובר. אין טעם, למשל, להשאיר מספר טלפון בבית, בו יענה מישהו שלא יודע על מה מדובר או שלא יעביר לכם הודעה.

כתיבה מהישן לחדש

את מקומות התעסוקה, ההשכלה והשירות הצבאי יש לכתוב מהחדש לישן. כלומר, להתחיל במקומות העבודה או ההשכלה האחרונים ומשם ללכת אחורה לקודמים. מקום העבודה הראשון שתרשמו, צריך להיות האחרון בו עבדתם. המעסיק קורא את מקום העבודה האחרון ראשון וכאשר הסדר הפוך מקומות העבודה פשוט נראים לא רלוונטיים.

השמטת פרטים

לעתים, כאשר פרט מסוים נראה לנו כמכשיל אותנו בדרך למציאת עבודה או אינו רלוונטי למשרה, אנו נוטים להשמיט אותו מקורות החיים. גם אם הדבר נכון, 'חורים' בקורות החיים מדליקים נורות אדומות אצל מראיינים מנוסים. למשל, כשאינכם מציינים את הגיל או המצב המשפחתי, גם אם זה לא רלוונטי למשרה מעסיקים נוטים לפרש זאת כחוסר פתיחות, או ניסיון להסתיר משהו ולרוב פשוט ידלגו על קורות החיים. גם אם יש 'חור' ברצף בקורות החיים, הדבר עלול לעורר שאלות בקרב המעסיקים.

חוסר בנימה אישית

קורות החיים שלכם משווקים אתכם כעובדים פוטנציאליים. הנימה האישית חשובה מאוד והיא זאת שתבליט אתכם מעל מועמדים אחרים. מספר מילים על היכולות שלכם, המטרות שלכם או מה שמבליט אתכם ומייחד אתכם עשוי בהחלט להיות ההבדל בין דילוג על קורות החיים שלכם לבין טלפון מצד המעסיק הפוטנציאלי וזימון לראיון עבודה.

מרכז הקריירה שלנו עומד לרשותכם בטיפים וייעוץ נוסף למציאת עבודה. חיפוש עבודה באמצעות המאגר הנו ללא תשלום. צוות Job Ninja מאחל לכם בהצלחה!