חיפוש עבודה בעזרת לוח דרושים

חיפוש עבודה בעזרת לוח דרושים

חיפוש עבודה הוא תהליך שעלול להפוך למייגע ואף מייאש אם הוא לא מתבצע בצורה מושכלת. בימינו האפשרויות למצוא עבודה הן מגוונות למדי: רשתות חברתיות שונות, דרך חברים או מכרים ששמעו על משרה שמתפנה, חברות כוח אדם וכו' – אבל עדיין האופציה הרווחת ביותר, זו שבסופו של דבר מובילה כל מחפש עבודה אל מקום עבודה, היא לוח דרושים.

כמו בתחומי חיים רבים אחרים, גם תחום לוחות הדרושים עבר שינוי של ממש בעקבות מהפכת האינטרנט, ואם בעבר מחפשי עבודה היו ממתינים בדריכות ליום שישי כדי לראות האם דרושים עובדים בתחום התמחותם או בענף שבו הם מחפשים עבודה, הרי שבימינו ישנם אינספור לוחות דרושים אינטרנטיים המתעדכנים מסביב לשעון – ומצד אחד הופכים את חיפוש העבודה לקל יותר אך מצד שני דורשים מיומנות גבוהה יותר, כך שבהחלט מומלץ להשקיע זמן ומחשבה בללמוד איך מחפשים עבודה בעזרת לוח דרושים.

עוד כדאי לדעת שישנה גם אופציה שבאמצעותה ניתן לדלג על החיפוש הסיזיפי בלוחות דרושים: רישום ופתיחת פרופיל תעסוקתי הכולל גם קורות חיים במאגר המועמדים, מחפשי עבודה של מערכת ההשמה online של cvpool, חברה המציעה למעסיקים לעבוד באופן ישיר עם אפליקציה של חברות ההשמה שפותחה על ידה ובעלת יתרון אדיר מאחר והיא גם מכילה את המידע על המועמדים הרלוונטים ובכך לקבל שרות ברמה של שרותיי השמה ובמחיר של מודעת דרושים קטנה, כך שבאופן טבעי מעסיקים רבים מחפשים את העובדים הבאים שלהם ב- cvpool.

התמחות ספציפית? כדאי לחפש לוח דרושים ספציפי

מי שמחפש עבודה כללית כגון מכירות בחנות זו או אחרת, שירות לקוחות במוקד טלפוני, מלצרות וכו', יכול לעשות זאת בכל אחד מהלוחות הרבים שמתפרסמים ברשת. לעומת זאת, מי שמחפש תעסוקה ספציפית יותר – למשל, מי שמקצועו הוא תאורן בהפקות קולנוע וטלוויזיה, או מי שרוצה להיות סייעת בגן ילדים וליהנות מבילוי יומיומי בחברתם של זאטוטים (עבודה שבשנים האחרונות, אגב, גם גברים לא מעטים גילו את קסמה) – טוב יעשו אם יחפשו אחר לוח דרושים המתמקד בתחום זה והמציע אך ורק משרות רלוונטיות.

ככל שהמשרה המוצעת ספציפית יותר, כך חשוב יותר להפוך גם את הפרסום לממוקד יותר: כך, למשל, מי שמחפש עובדים בתחום הקולנוע טוב יעשה אם יפרסם מודעה בלוח דרושים באתר המתמחה בתחום זה. משרות כלליות יותר דוגמת אנשי מכירות, נציגי שירות טלפוניים, טכנאים בתחומים שונים וכו' ניתן לפרסם בלוחות דרושים כלליים.

כך, לדוגמה, לתאורנים ומאפרות כדאי למצוא לוחות דרושים באתרים המוקדשים לטלוויזיה ולקולנוע, וסייעות וגננות יוכלו למצוא עבודה באתרים בתחום הגיל הרך או החינוך. אגב, גם פורטלים בתחום גני הילדים, הורות וכו' עשויים להיות מקור מוצלח למודעות המפרסמות כי דרושים עובדים לגני ילדים וכו'.

לוחות רבים ככל האפשר וסוכנים חכמים

עם תחילתו של תהליך חיפוש העבודה כדאי להשקיע זמן ולאתר כמה שיותר לוחות דרושים רלוונטיים. בדרך כלל לוח דרושים מאפשר יצירת סוכן חכם – דרך נוחה לקבל התראות מייד כשמתפרסמת מודעה על כך שדרושים עובדים בתחום שבו מחפש העבודה מעוניין למצוא משרה.

בעזרת חיפוש מושכל בראשית הדרך ויצירת מאגר לוחות, בשילוב הסוכנים החכמים, ניתן ליהנות מגישה נוחה ומהירה אל מודעות רבות ככל האפשר, וכך להגדיל את הסיכוי למצוא עבודה תוך פרק זמן קצר יחסית.

כדאי לדעת גם שיש לא מעט חברות המפרסמות מודעות דרושים באתר שלהן ולאו דווקא בלוח דרושים. עריכת רשימה של חברות שתשמחו לעבוד בהן, בין אם מתוך היכרות אישית ובין אם לאחר חיפוש בגוגל של ביטויים הרלוונטיים לעבודה אותה אתם מחפשים, וכניסה מדי יום לאתרים של אותן חברות תגדיל אף היא את הסיכוי למצוא עבודה.

במקום לחפש מודעות דרושים תנו למעסיקים למצוא אתכם

אופציה נוספת למצוא עבודה בעזרת לוח דרושים היא להכניס את קורות חיים למאגר של קורות חיים – ולתת למעסיקים פוטנציאליים למצוא אתכם.

כמובן שרצוי לברר שמאגר קורות החיים אליו נרשמים הוא איכותי ורציני, או במילה אחת: cvpool.

מעסיקים רבים שלעסק שלהם דרושים עובדים סורקים את Job Ninja באופן קבוע ומחפשים בו כוח אדם כל אימת שיש להם צורך בעובדים חדשים או עובדים נוספים. מספר קורות החיים במאגר הוא אינדיקציה לא רעה: אמנם לכאורה ככל שיש יותר קורות חיים במאגר, כך קטן הסיכוי שמעסיקים פוטנציאליים יפנו דווקא אליכם, אולם בפועל מאגרים עשירים שמתעדכנים לעיתים קרובות מושכים אליהם מעסיקים רבים, וקורות חיים איכותיים תמיד ימשכו תשומת לב ויובילו למציאת עבודה.


זקוקים לייעוץ נוסף? נשמח לסייע.
יועצי הגיוס של Job Ninja עומדים לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il