טיפים למנהלים בכירים המחפשים עבודה

טיפים למנהלים בכירים המחפשים עבודה

חיפוש עבודה הוא תהליך מייגע שכרוך בקשיים רבים בכל גיל ובכל שלב בקריירה – אבל כשמנהל בכיר מחפש עבודה, הדבר קשה פי כמה.

ראשית, מדובר בצניחה מ"איגרא רמא לבירא עמיקתא", שבאופן טבעי פוגעת במידה ניכרת בדימוי העצמי, בביטחון העצמי, מערערת במקרים רבים גם את התא המשפחתי עקב המתח והלחץ ומובילה לפגיעה כלכלית של ממש (גם מי שנערך מבעוד מועד לאפשרות כי ייאלץ יום אחד לחפש עבודה ומבין כי הצעות עבודה לא יזרמו אליו בשפע עדיין ייאלץ להתמודד עם אובדן הכנסה חודשית קבועה גבוהה).

כתוצאה מכך, עלול מנהל בכיר שהפך פתאום למחפש עבודה מן השורה לחוות מצוקה ניכרת, והדבר יקשה עליו עד מאוד למצוא משרה ההולמת את כישוריו. מאחר שכאמור סביר להניח שאין הרבה הצעות עבודה שהן רלוונטיות עבורו, חשוב מאוד לחפש עבודה בצורה מושכלת ומתוכננת היטב.


מחפש עבודה? אין לך במה להתבייש

קודם כל חשוב מאוד שהמנהל הבכיר לשעבר יבין כי העובדה שהפך מחפש עבודה אינה בהכרח כישלון שלו, אלא ברוב המקרים נובעת ממאפייני שוק התעסוקה בימינו, ומכשלי שוק שונים.

מי שמתבייש בכך שהוא נאלץ לחפש עבודה יפספס הזדמנויות רבות שעשויות היו להתאים לו מאוד. מי שמסתגל במהירות למצב החדש ולצורך לצלול אל תהליך חיפוש עבודה יוכל למצוא אחת כזו במהירות רבה יותר.נטוורקינג – מקור להצעות עבודה מתגמלות במיוחד

הסיכוי שבכירים שנאלצים למצוא עבודה חדשה יגיעו לאחת כזו דרך לוחות דרושים כאלה ואחרים הוא נמוך במיוחד עד לא קיים.

נטוורקינג, לעומת זאת, היא דרך אפקטיבית למדי. מנהל בכיר שמכלכל מעשיו בתבונה רוקם תוך כדי עבודתו רשת מקצועית ענפה, מגוונת ורחבה, ובפרט דואג להותיר רושם חיובי במיוחד על כל מי שבא איתו במגע – הן כאיש מקצוע, הן כמנהל והן כאדם. כך, כשהוא מחפש עבודה ישנם לא מעט אנשים, בצמתים שונים ובמקומות עבודה מגוונים, שישמחו לעזור לו: בין אם לספר לו על משרות פנויות המתאימות לכישוריו ובין אם להמליץ עליו למעסיקים פוטנציאליים.

אופציה אפקטיבית אף יותר היא cvpool. הסיבה לכך שהיא שמיטב המעסיקים במשק, בכל התחומים, משתמשים בשירותיו בזכות יחס העלות-תועלת המשתלם להפליא שהוא מציע להם – שירות של חברת השמה איכותית במחיר של מודעת דרושים בסיסית – וקורות חיים אטרקטיביים של מנהל בכיר ימשכו את תשומת ליבם של אותם מעסיקים הזקוקים לכוח אדם איכותי במיוחד בתפקידי ניהול שונים.הכנה לראיון עבודה

מנהל בכיר שמחפש עבודה חייב להכין את עצמו לראיון עבודה, גם אם בעבר הוא היה פעמים רבות בצידו השני של השולחן בתפקיד המראיין. כדאי מאוד לערוך סימולציות ולהתכונן לכל שאלה, כולל כאלה בלתי נעימות, כך שניתן יהיה לחזור אל המסלול ולהמשיך בקריירה ללא עיכובים ממושכים מדי.

אל תגידו "לי זה לא יקרה" – חפשו עבודה תוך כדי עבודה

במקרים רבים מנהלים בכירים מזהים את הסימנים לכך שיהפכו למחפשי עבודה בעתיד הנראה לעין. אסור להתעלם מסימנים אלה, אלא להקדים תרופה למכה ולהתחיל לחפש עבודה חדשה עוד לפני שמאבדים את זו הקיימת, כמובן באופן דיסקרטי.

כך ניתן להגיע למבחר רחב יותר של הצעות עבודה, וגם הסיכויים להתקבל למשרה בה חושקים גבוה יותר, שכן במקרים רבים למי שאינו עובד, ובמיוחד אם מדובר בפרק זמן משמעותי, מודבקת תווית שלילית.גמישות

חשוב מאוד שבכירים המחפשים עבודה יידעו לגלות גמישות.

כאמור, כשמדובר במנהלים בכירים אין הרבה הצעות עבודה המתאימות לכישוריהם, ועל מנת להגדיל את הסיכוי למצוא עבודה במהירות, כדאי להרחיב את מנעד האפשרויות. אין הכוונה, כמובן, להציע למי שניהל מוקד מכירות להתחיל לעבוד כמוכר בחנות נעליים, אבל כן חשוב לפתוח את הראש ולשקול את האפשרות למצוא עבודה בתחום אחר או בתפקיד שונה.

גם מבחינה זו Job Ninja הוא המקום האופטימלי לחיפוש עבודה עבור מנהלים בכירים, שכן דרכו עשויות לזרום אליהם הצעות עבודה מגוונות מאוד – שכן, כאמור, מדובר במאגר קורות חיים שמעסיקים רבים בכל ענפי המשק משתמשים בו בזכות היעילות הרבה שלו.חברת השמה? כן, אבל

חברות כוח אדם רבות מתהדרות במומחיות ב"השמת בכירים", אולם חשוב לזכור שיש להן את האינטרסים שלהן.

מאגר קורות חיים אינטרנטי דיסקרטי הוא אופציה עדיפה – שכן במקרה כזה פרטי המנהל הבכיר יגיעו למעסיקים המחפשים בדיוק אדם כמוהו, והוא יוכל ליהנות מאפשרויות בחירה רחבות למדי.
והנה לכם עוד סיבה לבחור ב- cvpool, מאגר קורות החיים הגדול במדינה והמשתלם ביותר.
זקוקים לייעוץ נוסף? נשמח לסייע.
יועצי הגיוס של Job Ninja עומדים לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il