עבודה בצפון - למה ואיך?

עבודה בצפון - למה ואיך?

לא רק אזור נהדר לטיולים בכל עונות השנה: צפון הארץ הפך בשנים האחרונות למקום שיותר ויותר ישראלים רוצים לגור בו באופן קבוע, ליהנות מאיכות חיים גבוהה ומיתרונות רבים אחרים – כשבאופן טבעי במקביל לחיפוש אחר מקום מגורים מוצלח במיוחד, מתבצע חיפוש אחר תעסוקה הולמת ובפרט בלוחות דרושים בצפון או באופציה המתקדמת יותר: הכנסת קורות חיים ל- cvpool, מאגר קורות החיים הגדול והמתקדם בישראל.

למה כדאי לגור בצפון?

המעבר צפונה משפר את איכות החיים בכמה וכמה פרמטרים:

ראשית, החיים בגליל המערבי, בגליל העליון, בעמק יזרעאל, באזור סובב כנרת, ברמת הגולן ובאזור ראש פינה ואצבע הגליל נינוחים הרבה יותר מאלה שבגוש דן ובמרכז הארץ. חיים רוויי מתח ולחץ, כפי שכבר הוכיחו מחקרים רבים, הם ערובה למחלות רבות ולמצוקות פיזיות כמו גם רגשיות – והרי המטרה היא קודם כל ליהנות בחיים, לא?

שנית, עלויות המחיה בצפון נמוכות יותר מאלה שבמרכז. כמובן שגם כשעוברים את חיפה צפונה ניתן למצוא בתים שתג המחיר המוצמד אליהם הוא של מיליוני שקלים, אולם כשמשווים שתי דירות דומות בצפון ובמרכז, מגלים שניתן לחסוך סכומי כסף נכבדים ככל שמצפינים, ולא רק שוק הנדל"ן – פרמטר כבד משקל במיוחד בימים אלה של עלייה חסרת תקדים במחירי הדיור – אלא גם מרכיבים אחרים של יוקר המחיה נמוכים יותר בצפון כך שמשפחה שעוברת לאזור זה תגלה שהמשאבים שדרושים בצפון לצורך מחיה נמוכים יותר.

יתרונות חשובים אחרים הם המידה הנמוכה יותר של זיהום אוויר, והמבחר הרחב של בתים צמודי קרקע (בזכות ההרחבות במושבים ובקיבוצים רבים) המאפשר הגשמת חלום וגידול ילדים במקום כיפי באמת.


דרושים בצפון - במה כדאי לעבוד?

לא כל אחד אשר מחפש עבודה בצפון צריך בסופו של דבר לעבור לגור לצפון. כביש שש קיצר במידה משמעותית את זמן ההגעה מישובים רבים בצפון אל מרכז הארץ ומאפשר לרבים ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר תוך כדי שמירה על מקום העבודה הקיים.

יחד עם זאת מעט חבל לשרוף זמן ודלק בכבישים כשגם בצפון ממתינות הזדמנויות רבות מבחינת תעסוקה, ויעידו על כך לוחות דרושים בצפון שמציעים שלל משרות בכמעט כל תחום שתרצו. בצפון הארץ הוקמו בשנים האחרונות גני תעשייה מטופחים המהווים סביבת עבודה מושלמת – המפורסם שבהם הוא זה שבתפן, פרי חזונו של איש העסקים פורץ הדרך סטף ורטהיימר, אבל גם בתל חי ובדלתון ישנם גני תעשייה שכאלה.

לוחות דרושים בצפון כוללים גם משרות בפארק התעשייה המתקדם שבמבואות חיפה – פארק מת"מ המארח שלוחות ישראליות של חברות מובילות דוגמת גוגל, אפל, אינטל, מיקרוסופט ובאופן כללי מציע תנאי עבודה מתגמלים במיוחד.

מקום מצוין במיוחד למצוא בו עבודה הוא cvpool, וזו גם הדרך הקלה והיעילה ביותר: ממלאים טופס פשוט הכולל את כל המידע הרלוונטי לגביכם, והמעסיקים כבר מתקשרים אליכם. הסיבה לכך היא שמעסיקים רבים, ובפרט בצפון הארץ, כבר מבינים שאין טעם לשלם אלפי שקלים לחברות השמה עבור כל עובד חדש כשניתן ליהנות – בעלות של כמה מאות שקלים בלבד – מגישה אל מאות אלפי קורות חיים ומאפשרות למצוא עובדים חדשים ללא הגבלה.

כדאי לקחת בחשבון שישנם גם ישובים צפוניים בהם רמת האבטלה גבוהה יחסית. יחד עם זאת היעדר הפקקים מאפשר מציאת עבודות גם במרחק נסיעה קצרה – וממילא הנוף כל כך יפה עד שלא מרגישים את הדרך. אגב, רבים מהעוברים צפונה הם בעלי מקצועות חופשיים העובדים מהבית, ומבחינתם כמובן אין הבדל מבחינת תעסוקה – פרט לכך שמחלון חדר העבודה נשקף נוף הרבה יותר יפה שמרחיב את הלב...


עבודה בצפון – גם מס הכנסה מצ'פר

מעבר צפונה ומציאת עבודה באזור זה, בין אם באמצעות מענה למודעות דרושים בצפון ובין אם בכל דרך אחרת, הוא לא רק שינוי משמעותי לטובה של אורח החיים אלא גם יתרון משמעותי בכל הקשור למס הכנסה.

בשורה ארוכה של ישובים בצפון הארץ נהנים התושבים מהטבות מס של ממש ועשויים לחסוך בזכות כך אלפי שקלים בשנה – והרי ידוע שכל שקל שאין צורך להפרישו למס הכנסה לא רק ממלא את חשבון הבנק אלא גם ממלא את הלב בשמחה רבה.זקוקים לייעוץ נוסף? נשמח לסייע.
יועצי הגיוס של Job Ninja עומדים לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il