מה עדיף – עבודה מהבית או מהמשרד?

מה עדיף – עבודה מהבית או מהמשרד?

מהפכת האינטרנט חוללה תמורות משמעותיות גם בשוק התעסוקה, ובפרט מאפשרת ליותר ויותר אנשים לעבוד מהבית במקום להגיע מדי בוקר למשרד זה או אחר.

למי שמשתרך כל יום בפקקים שנראים אינסופיים בדרך למשרד, עבודה מהבית נראית אופציה קוסמת במיוחד. יחד עם זאת, כדאי לדעת שמי שכבר ניצל את האופציה ועבר לעבוד בבית, גילה עד מהרה כי טמונים בכך גם לא מעט חסרונות.

התחושות לגבי מעבר מהמשרד לבית אולי מעורבות, אבל המגמה חד משמעית ויותר ויותר אנשים עוברים לעבוד בבית. בארה"ב, לדוגמה, כ- 24% מהעובדים דיווחו כי לפחות חלק משבוע העבודה שלהם מתבצע מהבית, ואילו בבריטניה מעסיקים גדולים דוגמת בנק HSBC ובריטיש טלקום מאפשרים, ואף מעודדים, חלק נכבד מעובדיהם לעבוד מהבית (קרוב ל- 100,000 עובדים של בריטיש טלקום, וכרבע מעובדי HSBC). במהלך קיץ 2012, אגב, קראה עיריית לונדון לכל מי שיכול לעבוד מהבית לעשות זאת – מחשש לפקקים כבדים במהלך המשחקים האולימפיים שהתקיימו בעיר.

כך או כך, מאחר שמגוון העבודות אותן ניתן לבצע מהבית הולך ומתרחב, וכאמור מעסיקים רבים מעודדים זאת, הרי שכדאי להיות מודעים הן לחסרונות והן ליתרונות של אופציה זו, ועוד יותר כדאי לדעת שב- Job Ninja הסיכוי שלכם למצוא עבודה שמתאימה בדיוק להעדפות שלכם הוא הגבוה ביותר – שכן מעסיקים רבים, הן כאלה המציעים עבודה מהבית בעיקר בלוחות דרושים והן כאלה שרוצים אתכם אצלם במשרד, מחפשים ב- Job Ninja עובדים. במאגר קורות החיים הגדול בישראל הם זוכים לשירות איכותי, לא פחות מזה של חברת השמה ובזכות הטכנולוגיות המתקדמות אף יותר, מאפשרות לאייש משרות פנויות ללא כל הגבלה – והכל במחיר של מודעה בסיסית.


עבודה מהבית - יתרונות

יתרון משמעותי אחד של עבודה מהבית הוא חיסכון ניכר בזמן. על פי הערכות אנשי מקצוע, כל מי שעובד מחוץ לבית מבזבז לא פחות משבועיים בשנה על הגעה לעבודה וחזרה ממנה – זמן רב, בלתי נתפס כמעט, שכמובן ניתן היה לנצלו בדרכים הרבה יותר מהנות ואפקטיביות. מאחר שהתשתיות התחבורתיות בארץ, ובפרט התחבורה הציבורית, מדדות הרבה אחרי מדינות אחרות ב- OECD, ולא עושה רושם שהמצב ישתנה במידה משמעותית בשנים הקרובות, הרי שמי עובר לעבוד מהבית יגלה שפתאום יש לו הרבה יותר זמן פנוי.

יתרון חשוב אחר של אופציה זו הוא הגמישות הרבה יותר. אם מי שעובד מהמשרד אמור ברוב המקרים להתייצב בשעה קבועה ולצאת כשהמשרד נסגר, הרי שעבודה מהבית מקנה למי שבחר בדרך זו – שוב, ברוב המקרים – את האפשרות להחליט מתי הוא עובד. כך, למשל, מי שמתקשה לקום בבוקר יכול להתחיל לעבוד לקראת הצהריים או אפילו לבצע את המטלות בלילה כשהכל מסביב שקט, סטודנטים יכולים להתמקד בלימודים לקראת מבחן ולאחריו להשקיע שעות רבות בפרנסה ואמהות טריות יכולות לנצל את הרגעים שבהם התינוק ישן כדי לעבוד – וכשהוא ער, לבלות איתו.

יתרונות נוספים הם הנוחות, שהרי גם המשרד המושקע ביותר עדיין פחות מתאים לנו מאשר הבית, והיעדר הצורך להתחשב בעמיתים למשרד (חם לכם? תדליקו מזגן. אף אחד לא יגיד שהוא קופא).


עבודה מהבית - חסרונות

לצד היתרונות הבהחלט מפתים של עבודה מהבית, חשוב לזכור שיש לאופציה זו גם חסרונות בלתי מבוטלים:

ראשית, חוסר ההפרדה בין מגורים לתעסוקה עלול לפגוע בחיי המשפחה.

שנית, נדרשת משמעת עצמית גבוהה במיוחד, שכן בבית הפיתויים רבים (וגם אין את הבוס שימנע מכם לבלות שעות ארוכות, ארוכות מדי, בפייסבוק...) והסחות דעת שונות עלולות לגרום לכך שמצד אחד ימי העבודה לא יהיו יעילים מספיק ואז ייווצר צורך לעבוד בשעות שתוכננו להיות זמן פנוי.

בנוסף האדם הוא חיה חברתית, ומשרד מספק גם את הצורך הזה. מי שעובד מהבית עלול לחוש בדידות.


אילו עבודות ניתן לבצע בבית?

כאמור בימינו ישנן יותר ויותר עבודות אותן ניתן לבצע מהבית. בפרט מדובר בעבודות הקשורות לאינטרנט דוגמת בניית אתרים, עיצוב אתרים, קידום אתרים, ניהול דפי פייסבוק וכו'. גם בעלי מקצועות חופשיים רבים – דוגמת אדריכלים, עורכי דין, רואי חשבון, מטפלים אלטרנטיביים או מעצבים גרפיים – יכולים בהחלט לוותר על המשרד ולעבוד מביתם.

אלו הן בדיוק העבודות שהדרך הטובה להגיע אליהן היא באמצעות cvpool, מאגר קורות חיים שהודות לטכנולוגיות של ימינו מאפשרות למעסיקים ליהנות משירות ברמה של חברת השמה במחיר של פרסום מודעת דרושים, ומאחר שבאופן טבעי רוב המעסיקים בוחרים באופציה מתגמלת זאת הרי שמחפש עבודה שנרשם ל- Job Ninja ייהנה משלל פניות אליו, ומאפשרות לבחור עבודה משתלמת במיוחד מהבית.זקוקים לייעוץ נוסף? נשמח לסייע.
יועצי הגיוס של Job Ninja עומדים לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il