כיצד לחפש עבודה באופן יעיל?

כיצד לחפש עבודה באופן יעיל?

חיפוש עבודה בימים אלה עלול להפוך לחוויה מתסכלת: בתחומים רבים, ובפרט כשמדובר במשרות אטרקטיביות, על כל הצעות עבודה ישנם עשרות, מאות ולעיתים אף אלפי מועמדים, פניות רבות למעסיקים פוטנציאליים כלל אינן נענות, ראיונות העבודה הופכים קשוחים יותר ויותר ובאופן כללי כל מי שמחפש עבודה מרגיש לפרקים כי מדובר במשימה בלתי אפשרית.

תוך כדי תהליך חיפוש עבודה, מציפות את האדם תחושות בלתי נעימות ואף קשות: ראשית, חרדה מפני חוסר יכולת להתפרנס (וכשמדובר במחפש עבודה שהוא בעל משפחה, לפרנס גם אותה) – מעטים האנשים, אם בכלל, שיכולים להרשות לעצמם תקופה ממושכת של היעדר תעסוקה קבועה ויציבה, וכשאף עבודה כזו לא נראית באופק החרדה מתעצמת.

שנית, הדימוי העצמי נפגע: גם כשמודעים לכך שמדובר בכשלי שוק כלליים וכי הבעיה אינה בכישורים שלנו, עדיין מחלחלת תחושת ה"אין לי ערך" ופוגעת בדימוי העצמי ובביטחון העצמי. בשל כך מגיעים לפעמים מחפשי עבודה איכותיים לראיון עבודה כשהם חסרי ביטחון בעצמם, דבר המעיב על סיכויי קבלתם לעבודה ויוצר מעגל מתסכל שקשה לפרוץ אותו.

תחושה לא פשוטה אחרת היא אשמה – לעיתים במהלך חיפוש עבודה חש האדם אשמה על כך שאינו מוצא משרה מתגמלת, או לחילופין אשמה על כך שאינו מתפשר ומוכן לעבוד בעבודה שאינה הולמת את כישוריו, וגם תחושה זו תורמת לקושי שבתהליך החיפוש ומדגישה את הצורך להפוך אותו ליעיל.

חיפוש עובדים אמנם אינו כרוך בתחושות אישיות קשות אולם גוזל מבעל העסק או מהאחראים על תחום כוח האדם משאבים רבים, ועל כן גם בו נדרשת השקעת מחשבה לשם ייעולו.

האופציה ה"קלאסית": לוחות דרושים

הבסיס לכל חיפוש עבודה הוא לוחות הדרושים הרבים, הן אלה המודפסים והן אלה האינטרנטיים.

אמנם בדרך זו לא קל להגיע למשרה מתגמלת אולם כדאי לסרוק את הלוחות הרבים, בעיקר כדי להרחיב את מנעד האפשרויות למציאת עבודה, שכן פתאום ניתן להיתקל במודעת דרושים בתחום עליו האדם שמחפש עבודה כלל לא חשב.

גם אם דרך זו אינה יעילה במיוחד, בכל מקרה חשוב להכין מראש קורות חיים "טובים" – עדכניים, חפים משגיאות הקלדה או טעויות קונספטואליות, מדגישים את יתרונות המועמד ורלוונטיים לתחום בו הוא מחפש עבודה.

גם מבחינת מי שמחפש עובדים, לוחות דרושים הם אולי האופציה הקלאסית אך לאו דווקא היעילה ביותר.

חיפוש עבודה באמצעות רשתות חברתיות

הרשתות החברתיות השונות שכבשו את האינטרנט, ואת העולם בכלל, בשנים האחרונות הן גם מקום טוב לפעול בו מבחינת חיפוש עבודה.

כך, למשל, סטטוס בפייסבוק שבו מספר מחפש עבודה על כישוריו, יכולותיו, העדפותיו – ועושה זאת כך שאי אפשר להתעלם מהסטטוס (בין אם כי הוא כתוב באופן מקורי ומעניין ובין אם כי הוא נוגע ללב) – יוכל להגיע לתפוצה רחבה מאוד הודות לוויראליות המאפיינת רשתות אלה, כך שדבר היותו פנוי ומחפש משרה חדשה עשוי בהחלט להגיע לעיני מעסיק פוטנציאלי, למשוך את תשומת ליבו וליצור בסיס טוב ל"שידוך" ביניהם.

כדאי להיעזר גם ברשתות חברתיות שמחוץ למחשב: כשמחפשים עבודה כדאי לספר על כך לחברים ומכרים, בצורה עניינית ותוך הדגשת המשרות האופטימליות בעיני המועמד ואלה הפחות חלומיות אבל שבהחלט מהוות אפשרות מבחינתו. בדרך זו ניתן לשמוע על משרות שמתפנות עוד לפני שהוצעו לכלל מחפשי העבודה ועל כן ליהנות מיתרון משמעותי.

פיתרון אפקטיבי לכל מי שמחפש עבודה

דרך אחרת בה נוקטים רבים מבין אלה שנמצאים בתהליך חיפוש עבודה היא הוספת פרטיהם למאגר קורות חיים, ובפרט לחברות כוח אדם שונות. אמנם בדרך זו ניתן להגיע למשרות לא מעטות, אבל כדאי לזכור שלחברת כוח האדם ישנו אינטרס משלה והיא עשויה להטות את הכף דווקא לכיוון משרות המשתלמות בעיקר עבורה.

לעומת זאת, מאגר קורות חיים אינטרנטי שמתווך ישירות בין מעסיקים הזקוקים לכוח אדם לבין מחפשי עבודה הוא פיתרון אפקטיבי במיוחד המייעל מאוד את התהליך שכן בדרך זו המעסיקים הרלוונטיים הם אלה שפונים אל מחפש העבודה.

cvpool, בזכות גודלו ובזכות הטכנולוגיה המתקדמת בה הוא משתמש, הוא הדרך האפקטיבית ביותר למצוא עבודה וגם הדרך האפקטיבית ביותר למצוא עובדים, אם תרצו – השדכן האולטימטיבי של שוק העבודה.

המעסיקים שנעזרים ב- Job Ninja כדי לאייש משרות פנויות נהנים משירות ברמה של חברת השמה ובמחיר נמוך במידה משמעותית. למעשה, בעלות של מודעת דרושים פשוטה הם זוכים בגישה אל מספר אדיר של מועמדים ובאפשרות להעסיק מספר בלתי מוגבל של עובדים חדשים.


זקוקים לייעוץ נוסף? נשמח לסייע.
יועצי הגיוס של Job Ninja עומדים לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il