אולי מגיע לך החזר מס?

נתחיל במספרים: אנשי המקצוע בתחום מעריכים כי ל 80% מהשכירים במשק מגיע החזר מס. מניסיוננו, אחד ל 4-5 נשאלים מוצאים כי יש להם פוטנציאל לקבלת החזר מס, גובה של החזר מס ממוצע נע סביב 5000-6000 ₪, רק במהלך החודש האחרון דורשי עבודה שביצעו החזר דרכנו קיבלו החזרים שהגיעו אף ל 50,000 ו 60,000 ₪.

אז על מה מדובר ואיך זה שמגיע החזר מס?

חישוב מס הכנסה שמשלמים כשכירים מחושב על פני שנת מס מלאה ומחולק באופן יחסי על פני 12 חודשי משכורת. במידה וחלו שינויים במהלך השנה, למשל, היו מספר חודשים שלא עבדנו, מגיע לנו החזר מס עליהם באופן יחסי, מאחר ואם חישוב המס השנתי היה מביא בחשבון שלא נעבוד בחודשים האלה, בחודשים האחרים היינו משלמים פחות. מקרים רבים נוספים בהם מגיע החזר הם מקרים בהם לא ידענו לנצל נקודות זכות המגיעות לנו במס והיינו אמורים לשלם מס מופחת.

עד מתי אפשר לקבל החזרי מס?

החזר מס ניתן לקבל עבור 6 שנות מס אחרונות. במידה ומגיע לנו החזרים על תקופה קודמת, הם אבודים ולא נוכל לקבלם, לכן כדאי למהר ולבצע בדיקה בטרם תעבור שנה נוספת.

למי מגיע החזר?

כאמור, 20-25% מהנשאלים מוצאים כי מגיע להם החזר מס. במידה והחלפנו מקום עבודה במהלך 6 השנים האחרונות, במידה והפסדנו כסף בבורסה, במידה והיה לנו נקודות זכות שלא ידענו לנצל, כמו למשל, נקודות זכות המגיעות לנו בעבור טיפול בילד סיעודי, סביר להניח שמגיע לנו החזר, כמובן, בתנאי שבכלל שילמנו מס, כלומר, עברנו את תקרת המינימום לתשלום מס.
מי שכבר ביצע החזר מס במהלך השנים האחרונות, או מי שהוא או בו זוגו היו עצמאים במהלך שש השנים האחרונות, לא מומלץ להם לבצע בדיקה להחזר כרגע.
יש לציין כי מס הכנסה רואה בשני בני הזוג תיק אחד, כלומר גם אם לי אין כרגע זכאות לקבלת החזר מס, ייתכן ו"בן זוגי הרשום", קיים החזר. שימו לב, לא צריך להיות בהכרח עובדי היי טק, מנהלים בכירים או בעלי משכורות גבוהה במיוחד, גם בעלי משכורות ממוצעות יכולים בהחלט להינות מהשירות.

איך מבצעים החזר?

כאשר מסתייעים באיש מקצוע, ההליך בדרך כלל כולל בדיקת זכאות ראשונה על מנת לבדוק האם בכלל יש לנו פוטנציאל להחזר. כאשר מוצאים פוטנציאל, מקבלים הערכה להחזר ואז מתבקשים לשלם ליועץ או לחברה דמי פתיחת תיק. איש המקצוע מבצע את הליך ביצוע ההחזר מול שלטונות המס ובדרך כלל ההחזר מועבר ישירות ממס הכנסה לבעל ההחזר. לאחר קבלת ההחזר מתבקשים לשלם ליועץ עמלה הנעה בדרך כלל סביב 20-25% מסכום ההחזר.
כדאי ומומלץ להשתמש בשירותיה של חברה מקצועית וותיקה ולהיזהר מחברות לא מקצועיות.

האם אפשר לפנות ישירות למס הכנסה?

בהחלט. אין חובה להשתמש בתיווכו של יועץ מס, או חברה להחזרים ואפשר ישירות לפנות למס הכנסה ולבקש החזר. עם זאת, במידה ועושים זאת באופן פרטי, יש להיזהר מאחר ולפעמים נדמה לפונים כי מגיע החזר, כשלמעשה קיים להם או לבן זוגם חוב למס הכנסה, למשל, במקרים בהם המעסיק ניכה את תשלום המס ממשכורותו של העובד, אך לא העבירם בפועל למס הכנסה, ואז למעשה העובד הוא זה שחייב את הכסף לשלטונות המס.
סיבה נוספת להשתמש בשירות אנשי המקצוע היא שאזרחים בדרך כלל לא מודעים לנקודות זכות המגיעות להם וכיצד להזדכות עליהן באופן מלא.

כמה זמן אורך התהליך?

בדיקת הזכאות אורכת כמה דקות. הליך ביצוע ההחזר מרגע הפניה למס הכנסה ועד לקבל ההחזר בפועל לחשבון הבנק יכול לקחת מספר שבועות עד מספר חדשים, בהתאם למהירות עבדתם של פקידי השומה.

מה הקשר בין זה ובין חיפוש עבודה?

בדרך כלל, מי שמחפש עבודה, החליף מקום עבודה במהלך השנים האחרונות. מעבר לכך, אנו ב-ג'וב נינג'ה יודעים שזמן חיפוש העבודה יכול לעתים להיות לא קל מבחינה כלכלית וקבלת ההחזר יכולה בהחלט לעזור להקל על המועמדים הרשומים במאגר.
השירות ניתן על ידי חברות מקצועיות אליהם אנו מפנים את המועמדים ומנותק מהליך חיפוש העבודה באמצעותנו.

לפרטים ושאלות, מח' שירות הלקוחות הפרטיים תשמח לעמוד לרשותכם בטל' 03-6207373 (דיסקרטיות ושירות מקצועי מובטחים).

מעוניינים לבצע בדיקת זכאות? השאירו פרטיכם ב stav@jobninja.co.il.

צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il