עלייה בקרב מעסיקים להם דרושים עובדים איכותיים

עלייה בקרב מעסיקים להם דרושים עובדים איכותיים

שוק העבודה בישראל הולך ומשתכלל, ובפרט ישנם יותר ויותר מעסיקים להם דרושים עובדים איכותיים – כשהאיכות באה לידי ביטוי הן מבחינת רמת ההשכלה וההכשרה של אותם עובדים, הן מבחינת הניסיון התעסוקתי שלהם והן מבחינת מבנה האישיות.

למגמה זו תרמו כמה גורמים שחברו להם יחדיו: העובדה שיותר ויותר משרות ותפקידים מחייבים מיומנויות משוכללות יותר ורמה אישית גבוהה יותר, תהליכי איתור, מיון וגיוס עובדים יעילים במיוחד ומדויקים להפליא, דרישות גבוהות יותר של המעסיקים (שיכולים להרשות זאת לעצמם בזכות מבנה שוק העבודה) ועליית הרמה של המצטרפים החדשים לשוק העבודה מדי שנה – לדוגמה, אם ב- 1980 אחוז הזכאים לבגרות היה 20 בלבד, הרי שבימינו מדובר על כ- 50%, עלייה מרשימה לכל הדעות. דוגמה נוספת היא שיעור האקדמאים מתוך כלל האוכלוסייה בארץ, 46% נכון לשנת 2012 על פי מחקר של ה- OECD, נתון שמציב את ישראל במקום השני מתוך כל מדינות ה- OECD כשרק קנדה מעלינו!


מהו עובד איכותי?

כשמדברים על עלייה בקרב מעסיקים להם דרושים עובדים איכותיים, צריך קודם כל להבין מהם בעצם אותם "עובדים איכותיים".

הגדרה חד משמעית, באופן טבעי, אין, שהרי לכל מעסיק ציפיות אחרות מעובדיו ולכל תפקיד ומשרה נדרשים כישורים אחרים, אולם בעיקרון עובד איכותי הוא כזה הנהנה משילוב של שלושה מרכיבים: אישיות מרשימה ובפרט כישורים הרלוונטיים לשוק העבודה כגון מסירות, יוזמה, יושרה וכו'; השכלה גבוהה ובפרט הכשרה בתחום הספציפי בו הוא מועסק; וניסיון רחב ככל האפשר בתחום עבודתו כולל התמחויות ספציפיות – לדוגמה, מעצב גרפי השולט לחלוטין בתוכנה מסוימת או מהנדס מזון בעל ניסיון בפיתוח מוצרים ואם רוצים להיות ממש ספציפיים אז מהנדס מזון בעל ניסיון בפיתוח מוצרים בתחום תחליפי הבשר, למשל.באילו תחומים דרושים עובדים איכותיים במיוחד?

אמנם ישנם תחומים בהם באופן מסורתי דרושים עובדים איכותיים בכל המחלקות והאגפים ולאורך כל ההיררכיה של העסק או החברה, ובהם, למשל, היי טק, משפטנות או שוק ההון, אולם בימינו גם בתחומים רבים אחרים רף הכניסה לשוק העבודה הוגבה במידה משמעותית ביחס לעבר.

למעשה, תואר ראשון הוא תנאי סף לשורה ארוכה מאוד של משרות מכל הסוגים וכל המינים, במקומות עבודה רבים דורשים ניסיון של לפחות שנה מכל מחפש עבודה שרוצה להגיש מועמדות – וכן נערכים אבחונים שונים, חלקם מורכבים במיוחד ולעיתים כוללים אף בדיקת פוליגרף, על מנת לזהות את המועמדים האיכותיים ביותר.איך מעסיקים מאתרים עובדים איכותיים?

בפני מעסיקים להם דרושים עובדים איכותיים עומדות מספר דרכים לאתר אותם:

ראשית, ישנה הדרך הישנה והמוכרת, כלומר לפרסם מודעה כי דרושים עובדים ולדוג את אלה האיכותיים ביותר מבין כל קורות החיים הנשלחים בעקבות אותה מודעה.

דרך נוספת היא עובד מביא עובד – אבל לא במתכונת הבעייתית של פרוטקציות ונפוטיזם אלא על סמך העיקרון לפיו פועלות גם חברות ענק דוגמת גוגל, שבהן העובדים הקיימים מסייעים בגיוס כוח אדם איכותי באמת, כזה שאפשר לסמוך עליו ולהיתרם ממנו.

שיטה אפילו יותר טובה לגיוס עובדים איכותיים היא באמצעות שימוש במאגר קורות חיים אינטרנטי, שבזכות הטכנולוגיות הקיימות כיום מאפשר מיון מהיר, מדויק מאוד ומפולח ככל שתרצו. ב- Job Ninja מקבלים המעסיקים להם דרושים עובדים איכותיים גישה אל כמות עצומה של קורות חיים, ובזכות הכלים המאפשרים כאמור מיון ופילוח מגיעים אל קומץ נבחר של עובדים המתאימים במיוחד למשרה המוצעת – כך יכולים המעסיקים במחיר של פרסום מודעת דרושים פשוטה ליהנות משירות ברמה של חברת השמה ולמצוא את העובד האיכותי ביותר שיש לכל משרה פנויה.
זקוקים לייעוץ נוסף? נשמח לסייע.
יועצי הגיוס של Job Ninja עומדים לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il