טיפים למחפשי עבודה בצפון

טיפים למחפשי עבודה בצפון

אמנם ירושלים היא בירתנו הנצחית, ותל אביב היא המרכז הכלכלי והתרבותי הגדול בישראל, אולם גם אחרי חדרה ישנם חיים, ואפילו חיים טובים מאוד. במחוז הצפון, אחד משבעת המחוזות אליהם מחולקת המדינה, מתגוררים כ- 1.3 מיליון איש, ובמחוז חיפה חיים עוד כמיליון איש. בהתאם, גם שוק העבודה בצפון הוא שוק משוכלל ומרובה אפשרויות: חיפוש קצר באינטרנט אחרי לוחות דרושים בצפון יגלה כמה וכמה אופציות, וכמובן שישנן גם אפשרויות אחרות ובראשן CVPOOL, מאגר קורות חיים מבוקש במיוחד שטובי המעסיקים בצפון הארץ מחפשים בו את העובדים הבאים שלהם.


לעבוד במרכז או בצפון?

ההחלטה הראשונה במסגרת חיפוש עבודה בצפון היא האזור הגיאוגרפי בו מחפשים עבודה.

מצד אחד, חיפוש עבודה במרכז הארץ מגדיל, ובתחומים מסוימים אפילו במידה משמעותית, את היצע המשרות הפנויות, ובזכות כביש 6 ולוחות הזמנים המשופרים של רכבת ישראל ניתן להגיע אל גוש דן בזמן קצר יותר מבעבר.

מצד שני, גם אם המרחק למרכז התקצר, ובמקרים מסוימים משמעותית, הרי שעדיין מי שגר בצפון ועובד במרכז מבזבז מדי יום זמן רב יותר על נסיעות, כך שכדאי לשקלל בהחלטה הסופית את פרקי הזמן המצטברים שיורדים לטמיון בדרכים (גם אם ברכבת ניתן לנצל את זמן הנסיעה בשלל דרכים).

ההמלצה שלנו היא קודם לבחון היטב את כל אופציות הדרושים בצפון, ורק בתחומים ספציפיים שבהם למרכז הארץ עדיפות משמעותית לחפש בו עבודה.

טיפ נוסף שמגדיל את הסיכוי למצוא עבודה איכותית בזמן קצר יותר הוא לא להתעקש על תחום מסוים או תפקיד ספציפי, אלא להתגמש. החיים בצפון הארץ מלאי הזדמנויות חדשות, וכדאי לנצל זאת.איך לכתוב קורות חיים למשרות דרושים בצפון?

ראשית, בין אם פונים למודעה שפורסמה בלוחות דרושים בצפון ובין אם בוחרים באופציה המתקדמת של CVPOOL, חשוב להקפיד שקורות החיים יהיו עדכניים.

שנית, יש לוודא כי בקורות החיים אין שגיאות כתיב או הקלדה, ואף מומלץ להיעזר בבן משפחה או חבר שיעבור גם הוא על המסמך.

לכאורה מדובר בעצות מובנות מאליהן, אולם תתפלאו לגלות כמה קורות חיים מגיעים למעסיקים פוטנציאליים עם טעויות, שכמובן מפחיתות משמעותית את הסיכוי להתקבל לעבודה – וחבל לפספס משרות מתגמלות עקב חוסר תשומת לב.

כששולחים קורות חיים למעסיק בצפון הארץ כדאי להימנע מפומפוזיות וניפוח מלאכותי של תפקידים קודמים. עצה זו תקפה באופן כללי, שכן מעסיקים ומנהלי כוח אדם מזהים אותם בקלות ומתייחסים בחשדנות לתארים מפוברקים ותחומי אחריות שלא באמת קיימים, וביתר שאת בצפון הארץ, אזור שהאנשים בו חפים מפוזה ומעדיפים את התכל'ס.איך להגיע למשרות איכותיות במיוחד?

לוחות דרושים בצפון אמנם מציעים מגוון רחב של משרות, אולם כדי להגיע למשרות איכותיות באמת יש צורך לנקוט גם בדרכים אחרות.

דרך מומלצת אחת היא לחפש עבודה במסגרת הקהילה, כלומר להיעזר בשכנים, חברים, מכרים ובכל מי שרק אפשר – משרות רבות בצפון, אזור שבו הקהילתיות חזקה יותר מאשר במרכז, מאוישות לאחר שפורסמו מפה לאוזן או בשיטת החבר מביא חבר, ובהחלט כדאי לספר לכל מי שעשוי לסייע כי אתם מחפשים עבודה.

דרך אחרת שנהנית מיתרונות משמעותיים על פני נבירה בלוחות דרושים בצפון היא הרשמה למאגר קורות חיים אינטרנטי. Job Ninja מאפשר למחפשי עבודה בצפון (כמו גם באזורים אחרים בארץ, כמובן) להירשם ללא עלות כספית, לשמור בו את קורות החיים שלהם וליהנות מפניות ממעסיקים רבים בצפון שמשתמשים בו באופן קבוע על מנת לחפש עובדים – שכן בזכות הטכנולוגיה המשוכללת שעומדת מאחוריו, הוא מאפשר מציאת עובדים באיכות של חברת השמה ובמחיר של מודעת דרושים בצפון בסיסית.
זקוקים לייעוץ נוסף? נשמח לסייע.
יועצי הגיוס של Job Ninja עומדים לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il