למה כדאי לעבוד בירושלים?

למה כדאי לעבוד בירושלים?

ירושלים היא לא רק אחת הערים היפות בעולם אלא גם אחת המרתקות שבהן וכל כולה ניגודים ייחודיים: מצד אחד עיר הבירה של ישראל והעיר הגדולה במדינה ומצד שני אחת העניות בה, מצד אחד רוויית סכסוכים לאורך ההיסטוריה כולה ומצד שני עיר ששוררת בה שלווה עמוקה, מצד אחד עיר מודרנית להפליא שלא מפסיקה להתפתח ומצד שני שורשים עמוקים ואזורים שבהם הזמן כמו עצר מלכת, עיר שיש בה אוניברסיטה מכובדת ושלל מכללות נחשקות ומצד שני אחוז הזכאים לבגרות הוא מהנמוכים בארץ, מצד אחד שוק עבודה עם שפע אדיר של אפשרויות בכל התחומים ומצד שני אבטלה גבוהה יחסית.

כל הניגודים הנ"ל הופכים את ירושלים למקום שאי אפשר להישאר אדישים כלפיו. או ששבויים בקסמה ולא מוכנים לעזוב אותה בשום פנים ואופן, או שלא מבינים איך אפשר לחיות בה. האוהבים את העיר שחוברה לה יחדיו והקדושה לכל שלושת הדתות ורוצים לחיות ולעבוד בה מוזמנים להיעזר ב- Job Ninja – עזרה חיונית, שכן בכל הקשור למשרות דרושים ירושלים לא תמיד מאירה פנים.


השתתפות נמוכה בכוח העבודה, אבטלה גבוהה

בכל הקשור למשרות דרושים ירושלים כאמור משתרכת מאחור ביחס לערים הגדולות האחרות: לאורך כל השנים אחוז המובטלים בה גבוה משמעותית, ולמשל על פי נתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בתחילת 2014, נרשמו בה 7.3% אבטלה בזמן שבת"א עמד שיעור האבטלה על כ- 5% וכך גם במחוז המרכז כולו. גם שיעור ההשתתפות בכוח העבודה נמוך במידה ניכרת בירושלים ביחס לשאר חלקי הארץ: קצת יותר מ- 50% (על פי הנתונים שפורסמו בתחילת 2014) לעומת למעלה מ- 70% בערים כמו תל אביב, ראשון לציון ואחרות.לוח דרושים ירושלים

לוח דרושים המתמקד בירושלים הוא אופציה אפשרית אחת לחיפוש עבודה בעיר. יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון שמשרות איכותיות באמת דוגמת אלה שמציעות החברות המתקדמות הפועלות בגן הטכנולוגי מלחה או בפארק ההיי טק הר החוצבים, או אלה שמציע המפעל הרב תחומי של טבע בירושלים, לא מופיעות בלוחות הדרושים הסטנדרטיים.הרשות העירונית לתעסוקה

מאחר שלא תמיד קל לאתר מודעות דרושים ירושלים, שבאופן טבעי רוצה למשוך אליה אוכלוסייה חזקה ולשמור בתחומה את זו הקיימת, מנסה בדרכים שונות לסייע למי שמחפש עבודה.

אחת האופציות היא הרשות העירונית לתעסוקה, הפועלת בכ- 30 מוקדים ברחבי העיר וכן מפרסמת לוח דרושים הכולל משרות בירושלים וסביבתה. בין השאר פועלת הרשות להעצמתה התושבים וציודם בכלים מודרניים הנדרשים בשוק העבודה של ימינו, מסייעת בהשמה, מארגנת ירידי תעסוקה ותומכת במעסיקים המחפשים עובדים בעיר.

בפרט מסייעת הרשות העירונית לתעסוקה לעולים חדשים ולאקדמאים המעוניינים להשתלב בשוק בעבודה בעיר ומתקשים למצוא מודעות דרושים ירושלים רלוונטיות לכישורים שלהם.עבודה במגזר הציבורי

אחד התחומים שבהם יש מבחר רחב יחסית של משרות דרושים ירושלים הוא עבודה במגזר הציבורי: משרדי הממשלה, משטרת ישראל, בנק ישראל, בית המשפט העליון ועוד שורה ארוכה ומכובדת של גופים ציבוריים קבעו את משכנם בירושלים ומציעים מבחר משרות.

אמנם תעסוקה בשירות הציבורי אינה בהכרח מה שהייתה בעבר ולא תמיד תנאי העבודה והשכר מכבדים את המעסיק ואת העובדים גם יחד, אולם גם כך ישנן לא מעט משרות מתגמלות מאוד ובפרט לכוח אדם איכותי – סיבה מצוינת לעבור ולעבוד בירושלים. ב- Job Ninja ניתנת תשומת לב מיוחדת לענף זה של דרושים ירושלים וכל מי שמחפש משרה בכירה או כזו עם אפשרויות קידום נרחבות מוזמן לצרף את קורות החיים שלו למאגר העשיר שלנו ולקבל פניות משלל מעסיקים רלוונטיים.
זקוקים לייעוץ נוסף? נשמח לסייע.
יועצי הגיוס של Job Ninja עומדים לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il