מדריך עבודה מועדפת באזור הצפון

מדריך עבודה מועדפת באזור הצפון

אזור הצפון מושך אליו בשנים האחרונות יותר ויותר בני אדם שמבקשים לעצמם ולילדיהם איכות חיים גבוהה ובעיקר אוויר נקי, מרחבים ירוקים ושלווה אמיתית ויקרת ערך. גם חיפה, העיר הגדולה באזור (והשלישית בגודלה בארץ עם אוכלוסייה של כ- 300,000 איש), נמצאת בתנופת פיתוח מתמדת, אולם על היתרונות הרבים של החיים בצפון מעיב הקושי למצוא עבודה, שכן מבחינת הכמות של מודעות דרושים חיפה נמצאת בפיגור מסוים ביחס למרכז והצפון באופן כללי סובל ממספר בעיות מבניות בתחום התעסוקה.

יחד עם זאת, עם הכוונה נכונה בהחלט ניתן למצוא משרות מצוינות גם מצפון לחדרה.


סינרגיה בין לימודים ועבודה

לימודים בצפון הם דרך מומלצת להגיע לעבודה מועדפת ולחיים טובים יותר באופן כללי.

חיפה היא אחת הערים הבולטות בארץ מבחינת החיים האקדמיים: בשטחה מצויים הן אוניברסיטת חיפה והן הטכניון, וכן מוסדות לימוד איכותיים אחרים דוגמת המכללה האקדמית הערבית לחינוך בישראל שמכשירה גננות ומורים בני המגזר הערבי (כחצי מכוח ההוראה במגזר הם בוגרי מכללה זו), המכללה לעיצוב תלתן, המרכז האקדמי כרמל ועוד.

הטכניון, למשל, מקיים מדי שנה יריד תעסוקה רחב היקף כך שהסטודנטים יכולים למצוא במסגרתו עבודה מועדפת, הן זמנית אופייה (כזו שניתן למצוא גם בלוחות דרושים חיפה) והן במסגרת חברות הרלוונטיות לתחום הלימודים כך שהעבודה מהווה למעשה ראשיתה של קריירה.

בנוסף ישנן בצפון מכללות אקדמיות רבות דוגמת זו שבתל חי, אלה שבצפת, כנרת והגליל המערבי (שלושתן בחסות אונ' בר אילן) והמכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה – כל אלה מציעות משרות איכותיות למרצים ועובדי צוות אחרים ומסייעות לבוגריהן להגיע למשרות דרושים בצפון ההולמות את כישוריהם הספציפיים.היי טק ותעשיות מתקדמות בצפון

ברחבי הצפון פזורים מספר מוקדי תעסוקה המציעים משרות מתגמלות במיוחד לבכירים ולכוח אדם בעל השכלה גבוהה: פארק התעשייה אלון תבור הסמוך לעפולה והמספק תעסוקה לאנשי עמק יזרעאל והצפון כולו; גן התעשייה בתפן אותו ייסד סטף ורטהיימר (שבהחלט דרושים בצפון עוד יזמים כמותו); פארק מת"מ שבכניסה הדרומית לחיפה שמהווה את ביתן של חברות היי טק רבות (ומככב בלוחות דרושים חיפה רבים); פארק מבוא כרמל למדע ותעשייה אותו הקימו במשותף המועצות המקומיות של דלית אל כרמל ועוספיא, המועצה האזורית מגידו ועיריית יקנעם עילית.

מעסיק גדול במיוחד בצפון היא חברת רפא"ל, הרשות לפיתוח אמצעי לחימה ומי שמבטיחה סביבת עבודה מתגמלת ומעצימה, הן מבחינת תנאי שכר והן מבחינת האתגר המקצועי, ובהחלט דרושים בצפון עוד מקומות עבודה כאלה.האתגר האמיתי במאה ה- 21: יותר אפשרויות תעסוקה

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אם במהלך המאה ה- 20 הכנסתם של שכירים בחיפה הייתה גבוהה ביחס לעמיתיהם בתל אביב, הרי שבראשית המאה ה- 21 התהפכה התמונה והשכר הממוצע בתל אביב הוא כ- 15% מעל זה שבחיפה.

עיריית חיפה משקיעה לא מעט מאמצים בהרחבת אפשרויות התעסוקה בעיר, כך שמבחינת כמות ואיכות מודעות דרושים חיפה תיישר קו עם מרכז הארץ, ויש לקוות כי גם ממשלת ישראל תפעל בנושא.דרושים חיפה: הזדמנויות שוות לבני כל הדתות

אחד המאפיינים הבולטים של לוחות דרושים חיפה ולמעשה של לוחות דרושים בצפון באופן כללי הוא ההזדמנויות הרבות לבני כל הדתות.

בפרט מדובר בחיפה: העיר – שלמשל מדי דצמבר מקפידה לציין את החג של החגים שמשלב את חנוכה, חג המולד והחג המוסלמי שחל באותה שנה בחורף (רמדאן, עיד אל פיטר או עיד אל אד'חא) – היא מוקד תעסוקה ליהודים, נוצרים ומוסלמים גם יחד ומשתדלת להעניק לכולם הזדמנויות שוות כפי שמורה החוק וכפי שמחייב ההיגיון הכלכלי.

גם Job Ninja מסייעת לבני כל הדתות למצוא עבודה בצפון: כולם מוזמנים לצרף למאגר קורות החיים המוביל בצפון (כמו גם באזורים אחרים) את קורות החיים שלהם ולקבל שלל הצעות עבודה משתלמות.
זקוקים לייעוץ נוסף? נשמח לסייע.
יועצי הגיוס של Job Ninja עומדים לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il