הצעות עבודה בצפון, מה האפשרויות ?

אילו הצעות עבודה בצפון קיימות?

הצפון על אף מה שרוב הישראלים אשר לא גרים בו חושב אינו מהווה יחידה הומוגנית אחת, דינה של עפולה אינו כדין קריית שמונה ובין קצרין והקריות אין הרבה קווים מקבילים. עם זאת במדינת ישראל נהוג להסתכל מחדרה וצפונה כעל יחידה מרחבית אחת וכך גם נעשה אנחנו. ככלל ניתן לומר כי הצעות עבודה בצפון נעות על קשת רחבה של אפשרויות, מחד ניתן לעסוק בכל העבודות הממשלתיות המוכרות ומנגד ניתן לעבוד בהיי טק בחיפה. אך בצפון ישנם גם הצעות פחות שגרתיות כגון עבודה בתיירות המתפתחת בצפון ובתעשיית הצימרים שלה, עבודה בחקלאות ברמת הגולן או כמדריך טיולים בהרי הגליל. ככלל ניתן לומר כי דרושים בצפון מגוון רחב של אנשים לכמעט כל מקצוע העולה על דעתכם.

האם ישנם הבדלים בין צפון הארץ למרכז הארץ?

לא ניתן לומר כי במרכז הארץ נראה הצעות עבודה אטרקטיביות אשר לא נראה בצפון הארץ, אכן כפי שאמרנו בצפון ישנן משרות פחות שגרתיות אך הן לא מהוות את החלק הארי של היצע המשרות. כפי שישנם עורכי דין במרכז כך הם נמצאים גם בצפון והדבר דומה בכל משרה, עם זאת ההבדל העיקרי בין המרכז לצפון נעוץ בגודל המשכורת אותה מקבלים במרכז. מודעות דרושים בצפון לרוב יבטיחו משכורת הנמוכה עד עשרות אחוזים מאלו שבמרכז, על אף שהתפקידים דומים מאוד. בנוסף לרוב אחוזי האבטלה בצפון הארץ יהיו גבוהים מאלו שבמרכז, מי שמתגורר בצפון או חושב לעבור לשם צריך להיות מודע לכך ולשקלל זאת בהחלטתו.

אל תסתכלו רק על התלוש הסופי

על אף מה שהראנו בפסקה הקודמת החיים אינם רק עבודה וכסף, בצפון ניתן להנות מאיכות חיים, שלווה וקרבה לטבע שאנשים במרכז רק יכולים לחלום עליה. חשוב לומר כי אין להבין מהדברים שאמרנו כאן כאילו אין כלל משרות או הצעות עבודה בצפון, ההפך הוא הנכון אך לעומת המרכז איכות המשכורות נמוכה יותר. עם זאת אל תסתכלו רק על השורה הסופית של התלוש, יש לזכור כי עלות המחייה בצפון נמוכה יותר בין אם מדובר בתשלום שכר דירה או תשלום משכנתא מה שכמובן מקזז את נושא המשכורת.

צפת – הדבר הבא?

כמה מילים אנו צריכים להקדיש לצפת ולהתפתחות שהיא חווה בשנים האחרונות ולעתיד שנראה מאוד בהיר בה. עיר עתיקה זו אשר נחשבה עד לפני מספר שנים כעיר פריפריאלית שלא יצמח ממנה דבר, הופכת אט אט לפנינה אמתית שעוד ידובר עליה רבות. צפת עוברת שרשרת פיתוח אשר גורמת לה להפוך להיות לבירת הגליל העליון, הדבר מתחיל מהקמת הפקולטה לרפואה, נמשך בתכניות לחברה באופן ישיר לראש פינה ומסתיים כמובן בנוף המדהים הנשקף ממנה אל כל עבר. סביר שצפת תהפוך למרכז תעסוקתי חשוב ומרכזי ואנו כתושבי מדינת ישראל צריכים לברך על כך.

מה המגמות העתידיות בשוק העבודה בצפון?

השאלה המרכזית היא האם בעתיד נראה את צפון הארץ משתווה אל רמת המשכורות אשר נהוגות במרכז הארץ לצד ירידה באבטלה. אם מדינת ישראל רוצה להמשיך ולצמוח הרי שהצפון צריך להיות במרכזה של כל תכנית כלכלית. נראה שאם המגמות יימשכו התשובה לשאלות אלו תהיה חיובית ונראה יותר ויותר מודעות דרושים בצפון כך שאחוז האבטלה ירד. כמובן שבכדי שהדבר יקרה הרי שממשלת ישראל אינה יכולה להשאיר את טיפוח צפון הארץ לרשויות מקומיות או לגופים פרטיים ועליה להתערב בנושא, משתעשה זאת הרי סביר שנראה כי מצב התעסוקה בצפון משתפר פלאים וכי אפשרויות התעסוקה והמשכורות יגדלו גם הן.



צוות ג'וב נינג'ה עומד כאן לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.



צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il

שתף את המאמר: