לוח דרושים חיפה, מה המשרות הפופלריות?

חשיבות לוחות הדרושים לתעסוקה

התעסוקה ואחוז האבטלה הם פרמטר מרכזי בכלכלה המודרנית, לא רק מצב התעסוקה ברגע זה חשוב אלא גם ניתוח המגמות העתידיות של דורשי העבודה משמעותי. אינדיקטור חשוב היכול לספק לנו מידע בזמן אמת על המתרחש בתחום התעסוקה הם לוחות הדרושים למיניהם. לוחות הדרושים יכולים לספק גם מידע על מה הן המשרות הפופולריות ואילו מקצועות המעסיקים מחפשים בנרות. כמובן שדבר זה משפיע על יכולת ההשתכרות שלנו ועל השאלה באיזה מקצוע כדאי לעבוד. במאמר זה ננתח את מצב התעסוקה בחיפה ונתמקד בשאלה אילו נתונים לוח דרושים חיפה מספק לנו.

דרושים חיפה – האם ישנו שוני במצב התעסוקה בעיר הצפונית

כפי שאמרנו, לוח דרושים אינטרנטי יכול לספק לנו נתונים רבים ובכלל זה ניתן לבחון האם חל שינוי מהותי בחודשים האחרונים במצב התעסוקה בחיפה. לא ניכנס כאן ונצלול לנתונים עצמם מכיוון שמדובר בנושא מורכב יחסית אך כן נבחן את השיטה שלאורה ניתן לעבוד כאשר מנתחים מגמות עבר. יש לזכור כי בסופו של יום חיפה הינה מרכז הצפון ולכן יש לקחת בחשבון שאנשים מגיעים אליה לעבודה גם אם אינם תושבי חיפה. לכן כאשר משתמשים בצמד המילים דרושים חיפה לא מייעדים אותן רק לתושבי חיפה אלא לכלל תושבי הצפון ולמעשה ניתוח המגמות בחיפה יכול ללמד אותנו על מצב התעסוקה באזור כולו.

מה משפיע על מצב התעסוקה בחיפה

ישנם שני משתנים עיקריים המשפיעים על מצב התעסוקה בחיפה, ראשית, כל לוח דרושים יושפע קודם כל מהמצב הכלכלי המדינה. ככל שהמצב הכלכלי יותר טוב כך נראה יותר משרות המשתמשות בצמד המילים דרושים חיפה וככל שהמצב הכלכלי במדינה פחות טוב כך ישתמשו בהן פחות. לצד זאת ישנם מאפיינים לוקליים של חיפה אשר משפיעים על מצב התעסוקה, כידוע חיפה הינה בעלת נמל גדול המעסיק אלפי עובדים, אוניברסיטה ומוסדות השכלה גבוהה ואף מרכז היי טק יוקרתי, פגיעה בכל אחד מאלו או בעיות כלכליות בהם ישפיעו על מצב התעסוקה בעיר.

מה הן המשרות הפופולריות בחיפה?

המשרות הפופולריות בחיפה הינן לרוב המשרות הפופולריות אשר מופיעות בכל רחבי המדינה. עם זאת כאשר מנתחים את המשרות הפופולריות בלוח דרושים חיפה והסביבה עלינו להבחין בין קבוצות גילאים שונות. כך לדוגמא ברור כי משרה פופולרית של צעיר לאחר צבא תהיה שונה מזו של אקדמאי שזה עתה סיים את לימודיו. עם זאת, בחיפה כן ניתן לראות שוני מחלקים אחרים במדינה, לאור העובדה שיש בה כפי שכבר ציינו, נמל. ניתן לראות כי משרות בנמל הן מבוקשות מאוד כאשר החתך אינו בהכרח לפי גיל או לימודים ואקדמאיים ובלתי אקדמאיים כאחד מעוניינים למצוא שם עבודה.

מה המגמה העתידית של התעסוקה בחיפה?

כפי שכבר אמרנו התעסוקה בחיפה תלויה ראשית כל במצב הכלכלי של כל המשק הישראלי. לכן אם המשק יחווה האטה כלכלית או צמיחה סביר שהדבר יורגש גם בחיפה, מכאן שישנה חשיבות גם לסיכונים גיאופוליטיים שלפניהם עומדת מדינת ישראל. כך לדוגמא כולנו זוכרים מה קרה במלחמת לבנו השנייה ב2006 וכיצד חיפה ספגה מטחי טילים, דבר שכמובן השפיע גם על התעסוקה בה. הנבואה ניתנה לשוטים, אך ניתן להעלות תחזית כי הכלכלה במשק הישראלי נמצאת במסלול חיובי ועל כן גם מגמת התעסוקה בחיפה תמשיך בכיוון החיובי. לאור העובדה כי בחיפה יש מרכז הי טק גדול ואנו רואים כי העולם צועד יותר ויותר לטכנולוגיה מתקדמת סביר שנראה כי יותר ויותר אנשים יחפשו משרות מסוג זה בחיפה ואף יעתיקו את מגוריהם לעיר ולסביבתה בכדי לעבוד בחיפה בהיי טק.צוות ג'וב נינג'ה עומד כאן לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il

שתף את המאמר: