עבודה זמנית בבאר שבע איפה כדאי לחפש

הכשל העיקרי בשוק העבודה הישראלי

שוק העבודה הישראלי חווה בשנים האחרונות יציבות מרשימה באחוזי האבטלה ומספר המועסקים במשק. יציבות זו מרשימה עוד יותר כאשר אנו משווים את אחוזי האבטלה בארץ אל מול אלו שבאירופה. הבעיה מתחילה כשצוללים לנתונים ומגלים כי אין בהם הבחנה בין עובדים אשר מועסקים בעבודה זמנית לבין כאלו המועסקים במשרה קבועה. כך יוצא שרבים מהמועסקים למעשה עובדים במשרה זמנית, אין להתכחש לעובדה כי חלק מהמועסקים בוחרים בכך אך נראה כי רבים אחרים היו מעוניינים בקביעות במקום העבודה. מכיוון שהמועסקים נאלצים כל תקופה מסוימת לחפש עבודה חדשה הדבר גורם לכך שמשכורתם תקטן והם יהיו חשופים לפגיעה בתנאיהם.

האם ישנו שוני בין חלקיה השונים של המדינה?

הפריפריה במדינת ישראל שונה בפרמטרים הכלכליים שלה ממרכז הארץ, דין באר שבע וקריית שמונה אינו כדין תל אביב ועל כך יש לתת הדעת כאשר עוסקים בשאלות תעסוקה ועבודה זמנית. סביר שנראה הרבה יותר מודעות דרושים בבאר שבע לעבודה זמנית מאשר ברמת גן או תל אביב ויש לבצע אבחנה זו כאשר מנתחים את הנתונים. גם מחפש עבודה בבאר שבע צריך להיות מודע לנתונים אלו ולהבין כי עליו לחפש עבודה בדרכים שונות מחברו במרכז הארץ, או להיות מוכן לרדת במקצת בביטחון האישי שלו מכיוון שיתכן ויצטרך לעבוד בעבודה זמנית. הצד השני של המטבע הוא שאם אתה מעוניין בתחלופה גבוהה של העבודה הרי שיש לך הזדמנויות רבות לכך בדרום ובצפון. בהמשך הדברים נתייחס לחיפוש עבודה זמנית דרום הארץ, אך למעשה הם נכונים לכל חלק במדינה.

היכן לחפש עבודה זמנית בבאר שבע?

בפני מחפש עבודה זמנית בדרום עומדות מספר דרכים למצוא עבודה, חלקן דרכים קונבנציונליות ואחרות עקב היותה של העבודה זמנית דורשות מאמץ נוסף. ראשית ניתן תמיד להסתכל באתרי האינטרנט ולבחון האם ישנם מודעות דרושים בבאר שבע או בערים אחרות בסביבה להעסקת עובדים זמניים. במידה ואין או שהעבודה לא נראית לכם ניתן לצאת ולצוד משרות באופן אישי, כלומר לפנות לבתי עסק שבהם תחלופת העובדים גבוהה יותר וסביר שהם ירצו להעסיק עובדים זמניים. אל תתביישו לדפוק על דלתות ולדבר עם מנהלים זוהי דרך מצוינת להשיג עבודה ויתכן שבסוף בכלל תמצאו עבודה קבועה ולא זמנית. יש להתייחס בחיפוש העבודה גם לעונות השנה, כך לדוגמא במהלך חודשי הקיץ עולה הדרישה לעובדים זמניים במערכת החינוך בכדי לשמור על בחינות בגרות, כמובן שישנם דוגמאות אחרות בחודשים אחרים.

מחפש עבודה זמנית? שים לב לנושאים הבאים

מחפש עבודה זמנית אשר התקבל לעבודה מסוימת חייב לשים לב כי הוא לא מופלה בתנאי השכר אל מול עובדים ותיקים יותר. נכון, סביר שבעבודה זמנית תרוויחו פחות מעובד בעל קביעות וותק, אך ישנם תנאים בחוק שבהם כל מעסיק צריך לעמוד. לא ניכנס כאן להסברים מלאים על נושא הפנסיה, אך במשק קיים צו הרחבה המחייב מעסיק לאחר 3-6 חודשים להפריש לכם כספים לקרן פנסיה. אם אתם צעירים סביר שהדבר לא אומר לכם הרבה אך ככל שתקדימו לחסוך כך תקבלו כסף רב יותר בפרישה, על כן כדאי לשים לב לכך. דוגמא נוספת לזכות שחובה על המעסיק לתת לכם היא החזרי נסיעות, ההחזרים צריכים להינתן אלא אם כן המעסיק דואג לכם להסעה ציבורית והם אינם תלויים בשאלה האם אתם עובדים זמניים או לא. העובדה שאתם עובדים זמניים אינה אומרת כי מותר לפגוע בכסף המגיע לכם כחוק ואל תחששו לשאול ולהתרעם אם אתם מרגישים כי זכויותיכם נפגעו.צוות ג'וב נינג'ה עומד כאן לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il

שתף את המאמר: