עבודה מהבית באינטרנט, יתרונות וחסרונות?

כיצד האינטרנט משנה את עולם העבודה?

כניסתו של האינטרנט שינתה מקצה לקצה תחומים רבים, אחד המקומות המובהקים שהשתנו ללא היכר הוא עולם העבודה. אם בעבר בכדי להרוויח כסף היית צריך לצאת מחוץ לבית ולעבוד במקום מסוים הרי שכיום האינטרנט באמצעות עבודה מהבית פותח עוד אין ספור אפשרויות להרוויח כסף. זוהי הסיבה מדוע אנו רואים יותר ויותר מודעות דרושים עבודה מהבית, הפונות לאנשים בכדי שיעבדו מהבית וירוויחו כסף. עבודה מהבית אפשרית הן לאלו המעוניינים לעבוד כעצמאים ולהקים עסק משלהם והן לאלו המעוניינים לעבוד כשכירים, בנוסף ניתן לבצע עבודות קבלניות על גבי האינטרנט.

אילו עבודות ניתן לבצע מן הבית?

לרוב נראה כי צירוף המילים דרושים עבודה מהבית הן למשרות המוצעות לשכירים וזאת מן הטעם כי עצמאים צריכים להקים עסק ולעבוד בו. המשרות המוצעות לשכירים הינן מגוונות ומתפרסות על קשת רחבה של נושאים, ביניהן ניתן להזכיר את רוב מקצועות המחשב, כגון מתכנתים לסוגיהם השונים, מעצבים גרפיים ועוד'. ניתן למצוא גם כי דרושים עובדים רבים לעבודות קבלנות, במיוחד בנושאי כתיבת התוכן, הזנת תוכן וקלדנות. עצמאים העובדים מהבית הינם לרוב מתחום המסחר האלקטרוני בין אם מדובר במסחר על גבי אתר עצמאי ובין אם מדובר במסחר על פלטפורמה אינטרנטית קיימת.

האם נראה בעתיד יותר מודעות דרושים עבודה מהבית?

ככל שהאינטרנט הולך ותופס חלק מרכזי ביותר בחיינו כך סביר שנראה יותר ויותר מקומות אשר מפרסמים מודעות דרושים עבודה מהבית. למעשה העבודה מהבית היא חלק מהמעבר הקורה מכלכלת שירותים אל עבר כלכלת ידע, לכן סביר שבעתיד כי דרושים עובדים רבים מהבית. המשמעות של כך היא שהדבר יגרור גם השפעות מרחיקות לכת על נושאים חברתיים רבים. לדוגמא יתכן והדבר יגביר את השוויון בין המינים מכיוון שנשים יוכלו לעבוד מן הבית ולבצע אותן מטלות כמו הגברים. בנוסף סביר שבעתיד נראה כי לא שעות העבודה הם אשר יקבעו את טיב העבודה אלא תפוקתו ופריונו של העובד, מה שגם כן יבוא לטובת העסקת נשים אשר לרוב יכולות לעבוד פחות מגברים.

מה היתרונות של עבודה מהבית?

עוד לפני שעונים למודעות דרושים עבודה מהבית חשוב שנבין מה המשמעויות של כך והאם כדאי לנו לעשות זאת. לעבודה מהבית יתרונות רבים, ראשית אין כמו לקבוע את שעות העבודה שלך וכך להרוויח גמישות בזמנים, כך לדוגמא אין סיבה לא לעבוד מן הבית אחרי הצהריים או הערב ולהקדיש זמן לדברים אחרים. יתרון נוסף של עבודה מהבית הוא שאתה חוסך זמן נסיעה לעבודה, זמן אשר אותו ניתן להקדיש לביצוע עבודה נוספת או לתחביבים. לבסוף עבודה מהבית מאפשרת לך עצמאות כשאינך תלוי בגורמים אחרים או בקפריזות של חבריך לעבודה.

מה החסרונות של עבודה מהבית?

לצד היתרונות של עבודה מהבית ישנם גם מספר חסרונות שאליהם צריך להיות מודעים. החיסרון המרכזי של עבודה מהבית הוא בכך שאתה סגור כל היום בבית ואינך נפגש עם אנשים אחרים. לכן חשוב מאוד שכאשר עובדים מן הבית למצוא סיבות לצאת מן הבית, כגון יציאה לחדר כושר, תחביבים ועוד. חסרון נוסף של עבודה מהבית הוא שהעבודה יכולה להימשך לללא הפסקה מכיוון שהחלל הפרטי והחלל של התעסוקה אחד הם. כך במקום לעסוק בהנאות החיים מבלי לשים לב נישב כל היום ונעבוד, מה שכמובן יכול בטווח הארוך לפגוע באיכות החיים שלנו. בסך הכול אין ספק כי עבודה מהבית נושאת בחובה יתרונות רבים שאף עולים על החסרונות עם זאת צריך להיות מודעים לאותם חסרונות בכדי להימנע מהם.צוות ג'וב נינג'ה עומד כאן לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il

שתף את המאמר: