דרושים בחינוך

כולנו מודעים לחשיבות החינוך ולתרומה העצומה שיכולה להניב מערכת חינוך איכותית לחברה ולכלכלה בישראל, וגם אם בפועל המצב לא תמיד מתאים לתיאוריה, עדיין ישנן לא מעט הצעות עבודה איכותיות בתחום ובהחלט דרושים עובדים שמוכנים להתמסר ולעבוד קשה - ולראות ברכה בעמלם.

אילו משרות קיימות בתחום החינוך?

בתחום החינוך דרושים עובדים במגוון תפקידים: מורים - בין אם לכיתות נמוכות בבתי ספר יסודיים ובין אם לבתי ספר תיכונים וכמובן כאלה המתמחים בהוראת מקצוע מסוים (מספורט ומוזיקה דרך אנגלית וערבית וכלה במתמטיקה ומדעים); גננות (או ליתר דיוק גננים וגננות שכן לא רק שמודעות דרושים עובדים מחויבות על פי חוק לפנות לשני המינים אלא שבימינו לא מעט גברים כבר מזהים את הרווחים הטמונים בעבודה בחברת ילדים); יועצים ויועצות; מדריכים חינוכיים לפעילויות שונות עם קבוצות גיל מגוונות; מנהלי ומנהלות בתי ספר; ועוד ועוד.

דרושים עובדים איכותיים - משרה עם שליחות

אחד המאפיינים החשובים של משרות בתחום החינוך הוא שהן מתאימות בעיקר למי שרואה בחינוך דרך חיים ומרגיש שזהו ייעודו - כך שבעצם דרושים עובדים עם תחושת שליחות עמוקה.

למרבה הצער, לא מעט מעסיקים, ובראשם משרד החינוך, מנצלים לרעה את תחושת השליחות ופוגעים במרכיבים האחרים של התמורה עבור העבודה הקשה, ובעיקר הצורך ביציבות ובקביעות (יותר ויותר מורים, למשל, מועסקים על תקן עובדי קבלן) - אולם גם כך, כאמור, ישנן לא מעט הצעות עבודה מתגמלות בתחום החינוך.

איך למצוא עבודה בתחום החינוך?

אופציה אחת היא כמובן לוחות דרושים עובדים, בין אם כאלה כלליים ובין אם כאלה ספציפיים בתחום החינוך (למשל באתר של הסתדרות המורים).

אופציה נוספת היא בעזרת חברים ורשתות חברתיות, שבהן ניתן למצוא לא מעט הצעות עבודה מוצלחות.

דרך מתקדמת עוד יותר היא מאגר קורות חיים אינטרנטי, שבו יכולים מורים, גננים, יועצים ושאר אנשי חינוך להכניס את קורות החיים שלהם - והמעסיקים הפוטנציאליים יוצרים איתם קשר כך שהם יכולים לבחור את ההצעה האופטימלית מבחינתם.

איזו הכשרה נדרשת כדי לעסוק בחינוך?

כמו כל מודעת דרושים עובדים גם אלה המציעות עבודה בתחום החינוך מציבות דרישות סף ובראשן כמובן תעודת הוראה למורים או תעודת גננת מוסמכת למי שגן ילדים הוא מקום העבודה האופטימלי מבחינתו.

תעודת גננת מוסמכת ניתן לקבל במספר מכללות בארץ, ובהן מכללת לוינסקי לחינוך, בית ברל ומכללת אורנים. היקף הלימודים משתנה ממוסד אחד לשני, וכך גם דרישות הקבלה: במכללת לוינסקי למשל נדרש ציון פסיכומטרי והלימודים מיועדים לבני/בנות 30 ומעלה, ואילו בבית ברל יש לעבור ועדת קבלה וכן לספק מכתב המלצה. הלימודים עצמם כוללים נושאים כגון דרכי הוראה לילדים בגיל הרך, שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים, אוריינות, התפתחות רגשית, התפתחות חברתית, מחקרים עדכניים בנושאים הרלוונטיים ועוד.

על מנת לעבוד כמורים, יש צורך בתעודת הוראה. לרוב המורים יש גם תואר ראשון.

כדי לקבל תעודת הוראה יש צורך בלימודי הוראה - מסלול תובעני למדי המקנה את הכלים הדרושים לשם העברת ידע לילדים בגילאים השונים.

לימודי תעודת הוראה מתקיימים ברוב האוניברסיטאות בארץ וכן במספר מכללות ובהן מכללת לוינסקי, מכללת אורנים, סמינר הקיבוצים ועוד. תנאי הקבלה, באופן טבעי, משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו וכך גם הדגשים של הלימודים. בנוסף ישנם מסלולים ייחודיים שונים - למשל הוראה לבעלי צרכים מיוחדים.

כדאי לדעת שכיום ישנם גם מסלולים מיוחדים להסבת אקדמאים למקצועות ההוראה, כך שאנשים איכותיים יוכלו להשתלב בתחום החינוך בקלות ובמהירות.צוות ג'וב נינג'ה מאחל לכם גיוס עובדים קל, פורה ונכון. אנחנו כאן לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il