דרושים דוברי רוסית

על פי הערכות שונות, אחד מכל עשרה ישראלים נולד באחת ממדינות ברית המועצות. אמנם מדובר באוכלוסייה שרובה חיה בארץ כבר לפחות עשרים שנה: גל העלייה הגדול האחרון התרחש בתחילת שנות התשעים של המאה ה- 20 לאחר שברית המועצות התפרקה, וישנם עולים שהגיעו במסגרת גל ההגירה של שנות השבעים כשהאימפריה הסובייטית עדיין הייתה חזקה - ובכל זאת רבים מהם שומרים על לא מעט הרגלים ומנהגים, ובפרט מרבים להשתמש בשפה הרוסית, כך שאין פלא כי ישנן מודעות דרושים רבות הפונות לדוברי שפה זו.

מאפייני העלייה מברית המועצות

אם בראשית קום המדינה, הושקעו מאמצים רבים בהפיכתה לכור היתוך - למשל, מתן שמות משפחה "עבריים" והתעלמות או הגחכת סממנים תרבותיים שנתפשו כ"גלותיים" - הרי שבסוף המאה ה- 20 ישראל כבר הייתה יותר בטוחה בעצמה וממילא יותר פלורליסטית, כך שהקליטת העלייה מברית המועצות התאפיינה בסובלנות רבה יותר.

בנוסף, ההיקף העצום של גל העלייה אפשר לכל דוברי הרוסית להמשיך לדבר בה ולמצוא שפה משותפת עם רבים. דוגמה נוספת היא פתיחתן של חנויות רבות עם מוצרי מזון "רוסיים" וגם בתקשורת הישראלית ניתן למצוא עיתונים, ערוצי טלוויזיה ושאר אפיקי מדיה בשפה הרוסית - שבמקומות מסוימים מהווה כמעט שפה רשמית שלישית לצד העברית והערבית.

מאפיין נוסף של העלייה מברית המועצות הוא השכלה גבוהה - שאמנם לא תמיד מתאימה לכלכלה הישראלית (מטבע הדברים, אין הרבה מודעות דרושים הפונות למהנדסי מכרות למשל…) אולם בהחלט הקלה על רוב העולים להשתלב בשוק התעסוקה. גם הדור הצעיר, שכבר נולד בארץ, מפגין רמת השכלה גבוהה מהממוצע, ורבים מבני דור זה שולטים היטב ברוסית (במקביל לעברית, כמובן) שכן כאמור בבתים רבים זוהי השפה הדומיננטית.

אילו הצעות עבודה פונות לדוברי רוסית?

רוב הצעות העבודה לדוברי רוסית כרוכות באופן טבעי במגע עם קהל, בין אם ישירות פנים אל פנים ובין אם דרך הטלפון, וזאת לנוכח מספרם הרב של האנשים שזוהי עבורם השפה הראשונה וכשהם זקוקים לשירות כלשהו הם מעדיפים לשוחח ברוסית.

כך, למשל, כל פעם שאתם מחייגים למוקד שירות של בנק, חברת אשראי, חברת סלולר, הוט או יס, משרדי ממשלה שונים, קופות חולים וכו', אתם מתבקשים לבחור את השפה הרצויה מבחינתכם כשאחת האפשרויות היא רוסית - כשעל מנת לספק את הצורך, מועסקים בכל המוקדים הנ"ל, וברבים אחרים, גם דוברי רוסית השולטים היטב בשפה זו.

תחום נוסף בו דרושים עובדים דוברי רוסית הוא מכירות: באזורים בהם ישנם דוברי רוסית רבים, בעלי חנויות שמחים להעסיק מי ששולט בשפה זו, על מנת שיוכל לתקשר טוב יותר עם הקונים ולהגדיל את המכירות.

כמובן שגם הצעות עבודה כלליות פתוחות בפני דוברי הרוסית, ואכן רבים מהם מועסקים בתפקידים שאין בהם צורך בשפה זו והיא מהווה בונוס בלבד.

איפה ישנן בעיקר מודעות דרושים לדוברי רוסית?

בכל לוח דרושים ניתן למצוא מודעות הפונות לדוברי רוסית, כשמטבע הדברים במקומות אליהם הופנו העולים בשנות השבעים והתשעים ובערים בהן נוצר ריכוז גדול במיוחד של רוסים לשעבר, הביקוש גדול: כך למשל ניתן למצוא לא מעט מודעות דרושים בבאר שבע הפונות לדוברי רוסית, מודעות דרושים כאלה באשדוד, בנצרת עילית ובערים נוספות.

דרך אחרת למצוא עבודה לדוברי רוסית - במקום הטרחה הכרוכה בלחפש מודעות דרושים בבאר שבע, אשדוד, נתניה וכו' - היא להירשם למאגר קורות חיים אינטרנטי, לצרף אליו את קורות החיים (כולל הדגשה לגבי השליטה בשפה הרוסית), כך שמעסיקים רבים הזקוקים לדוברי שפה זו יוכלו לאתר אתכם בקלות ובמהירות ולהציע לכם הצעות עבודה מותאמות אליכם.צוות ג'וב נינג'ה מאחל לכם גיוס עובדים קל, פורה ונכון. אנחנו כאן לרשותכם בכל שאלה 03-6207373.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il