איך נזהרים ממודעות דרושים?

מודעת דרושים יכולה להציע לכם את המשרה הבאה שלכם, אך גם להציע לכם תסבוכת לא קטנה. צוות ג'וב נינג'ה ריכז לכם את התלונות הנפוצות ברשת על מודעות דרושים מסוכנות.

קראו להם "העוקץ האוקראיני". השיטה הייתה פשוטה. לצוות ג'וב נינג'ה נודע כי על פי תלונות שהתקבלו במשטרת ישראל וברשת, הסתבר הם היו מפרסמים מודעות דרושים למגוון משרות, תוך שהם משתמשים בשמות ובמספרי חברות של חברות קיימות שהעתיקו ממקומות שונים.

עם מחפשי העבודה בוצע ראיון טלפוני, ולאחר זמן מה הם התבשרו על 'קבלתם לעבודה'. למחפשי העבודה הוסבר כי החברה היא חברה בינלאומית וכדי לקבל את המשכורת, הם צריכים לפתוח חשבון בחו"ל. העובדים התמימים פתחו חשבון בנק בחו"ל ובמהרה הסתבר להם שהם נכנסו לחובות בחשבונות החדשים שפתחו. למרות התלונות לרשויות – רובם כמובן לא קיבלו את כספם בחזרה ומצאו עצמם בחובות מול בנקים בעולם.

אז איך נזהרים ממודעות דרושים מסוכנות?

מעסיק שנותן פרטים לא מלאים על החברה, כאשר החברה מזדהה כ'חברה בינלאומית' והמעסיק לא נפגש איתכם כי 'אין להם נציגות בארץ', צריכים להידלק לכם נורות אדומות. כאשר מעסיק מבקש מכם לרכוש ציוד, להוציא שיקים בשמו או לפתוח חשבונות בנק בשמו – חייבים להבין שמשהו כאן חשוד.

אם אתם מריחים שמשהו לא בסדר, אפשר לבדוק באינטרנט אם ישנן תלונות קודמות על החברה או להתקשר למשרדי החברה ולבדוק.

צוות ג'וב נינג'ה עושה את מיטב יכולתו כדי לסנן מודעות לא אמיתיות או מפוקפקות, בלוחות דרושים אחרים – חייבים להפעיל שיקול דעת בריא. אם מודעת הדרושים נשמעת 'טובה מידי בכדי להיות אמיתית' – היא כנראה לא אמיתית, אם מוצע לכם מאות שקלים ליום או סכומי משכורת לא הגיוניים, עם כל החלום להרוויח 'אלפי שקלים ליום בכמה שעות עבודה מהבית', סביר להניח שמשהו לא הגיוני ולא צריך להתפתות למודעות כאלה.

נשים ונערות גם צריכים להיזהר ממטרידנים למיניהם, המסתתרים מאחורי 'הצעות עבודה', ההטרדה יכולה להיות טלפונית או בראיון עבודה. אם נעניתן למודעה של הנחיית צ'אטים טלפונים המציעה 80 ₪ לשעה, שמבקשות מועמדות בעלות 'ראש פתוח' או 'זורמות', אל תתפלאו כאשר 'המראיין' הטלפוני יגלוש עמכם לשיחות לא הולמות. אגב, גם אם מטרידן עומד מאחורי מודעה תמימה לכאורה, כמו עיסוי או טיפול, אינכן צריכות להישאר ולא דקה אחת על הקו כשאר השיחה נעשית בלתי הולמת ושוב מאוד להתלונן ללוח הדרושים על מנת שאותם מטרידנים לא יטרידו נשים אחרות.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il