חשבתם שנינג'ה ישראל קשה?

הנינג'ה של עולם הדרושים מציגה את המכשולים בחיפוש עבודה – איך עוקפים אותם ועוברים את המסלול למשרה הבאה שלכם בהצלחה!

כמו בתוכנית, גם הליך חיפוש עבודה בישראל הוא מלא במכשולים בדרגות קושי שונות, כאשר כשעוברים את כל המכשולים מגיעים אל ה"באזר" – עבודה קבועה, משתלמת שנותנת לנו סיבה לקום מחויכים כל בוקר. אלו שלבי חיפוש עבודה בהשוואה למסלול של נינג'ה ישראל 

תחילת המסלול – השלב ה"קל" יחסית עלול להפיל אתכם אם לא תיקחו אותו ברצינות.

מחפשי עבודה רבי נוטים להקל ראש בשלב החשוב הזה, השלב של לפני חיפוש העבודה בפועל. היערכות. השלב הראשון שיש לעבור בהצלחה בכל חיפוש עבודה הוא תיאום הציפיות עם עצמך. זה הזמן להבין אל איזה משרה אנחנו מכוונים, מבחינה מקצועית, מבחינת היקף, מבחינת שכר ותנאים וכולי. אחרי שהבנו את הציפיות שלנו ואנחנו יודעים פחות או יותר מה המשרה שאנחנו מחפשים הגיע השלב בשני – לבנות קורות חיים בהתאמה. על בניית קורות חיים ניתן לקרוא כאן בהרחבה, אבל בקיצור, חשוב מאוד לקחת את זה ברצינות, להשקיע, לא להחסיר פרטים ולפרט את המשרות שלכם בצורה מסודרת ונכונה.

שלב שני – מתחיל להיות לא פשוט.

השלב השני בחיפוש עבודה הוא חיפוש מודעות דרושים שמתאימים עבורך. חשוב להישאר מפוקסים ולחפש במגוון האתרים שישנם, מודעות שעונות לרצונות שלכם ככל הניתן. חשוב לברור היטב בין המבחר הגדול שיש כדי להגיע למשרות שבאמת רלוונטיות אליכם מבחינה מקצועית. אני כמובן אמליץ על אתרים כמו שלנו, שחוסכים ממחפשי העבודה את השלב המתסכל הזה ומאתרים עבורו משרות שמתאימות לקורות החיים שלנו ולרצונות שהגדיר מראש. בג'וב נינג'ה, קורות החיים עוברים אוטומטית למעסיקים מתאימים שיוצרים קשר עם מחפשי העבודה ישירות. כך נחסך ממחפש העבודה החיפוש אחר משרות עבורו. מה גם שחשוב להיזהר ממודעות דרושים מפוקפקות, ברשת תמצאו לא מעט כאלו שיציעו דברים לא הגיוניים. נראה לכם לא הגיוני? טוב מדי? כנראה שהמשרה מפוקפקת.

שלב שלישי – בדיוק באמצע מחכה לכם השלב הקריטי ביותר

בנינו קורות חיים נהדרים, מצאנו את משרת חלומותינו והגשנו מועמדות. למזלנו, חזרו אלינו וקבעו אתנו ראיון עבודה. זה בערך השלב שמתחיל הלחץ וזה גם השלב הקשה ביותר. ראיון העבודה הוא זה שיקבע אם אנחנו נגיע למשרת חלומותינו או שנמצא את עצמנו בשורת ראיונות עבודה לא מוצלחים. חשוב מאוד להתכונן לראיון עבודה כדי להגיע כמה שיותר מוכנים אליו. ראיון עבודה זה עניין מלחיץ בכל אופן והכנה מוקדמת אליו תקל משמעותית על הלחץ.

מהניסיון שלי, אם הזמינו אתכם לראיון העבודה אתם כבר 90 % מתאימים למשרה, מה שנשאר לכם עכשיו זה להראות מי אתם ומה אתם יודעים. בשביל לעשות את זה, צריך לדעת איך להתמודד עם הלחץ כדי להצליח להשאיר אותו בצד ולהתרכז בשיחה עם המראיין. כאמור, הכנה מוקדמת מפחיתה את הלחץ משמעותית אך חשוב גם שתדעו מה חשוב לקחת לראיון עבודה ומה לא כדאי לקחת לראיון עבודה כדי לא להגיע עם דברים שיסיחו את דעתכם מהריאיון.

וכן, גם אצלנו יש את הקיר – המכשול הגדול ביותר שמחכה לך בסוף.

עברתם את הראיונות, חתמתם על חוזה, הגעתם לשלב המיוחל והתחלתם לעבוד. נראה כאילו הגענו אל המנוחה והנחלה. בפועל, רק עכשיו מגיע החלק הקשה ביותר. תחילת עבודה במקום חדש מלווה בלא מעט קשיים, מקצועיים וחברתיים. הקושי החברתי בא לידי ביטוי בכך שצריך להכיר אנשים חדשים, למצוא את מקומכם במאזן הכוחות ולהתחבב על הקולגות שלכם ועל המנהלים שלכם. מה גם שהאתגר הוא כפול, הרי מעבר לאתגר החברתי מתגלה אתגר לא פחות קשה, החפיפה המקצועית. תחילת עבודה בכל משרה שהיא מצריכה למידה של מערכות החברה, התהליכים בחברה ולעיתים גם צריך ללמוד את כל התפקיד מחדש. ככל שתשקיעו בשלב הזה הוא יעבור יותר מהר ומי שקיבל אתכם לעבודה יהיה מרוצה יותר. ואל תשכחו, ברגע שעברתם את השלב הזה, זהו – הגעתם לבאזר! סיימתם את המסלול!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועד לנשים וגברים כאחד.
* כל הדעות והעמדות המובעות הן אך ורק של המחברת.
* הכותבת היא דניאל ביטון, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי, ג'וב נינג'ה.צוות אנשי המקצוע ב job ninja - מאגר הדרושים הגדול במדינה, ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה


*9874 | www.jobninja.co.il | info@jobninja.co.il